Hlavní navigace

Herní počítač za 20 000 dolarů

2. 9. 2008

Sdílet

Jste milionář a nevíte co s penězi? Máme pro vás řešení, jak alespoň trochu ulevit vaší přetížené peněžence. Společnost 3XS uvedla na trh nový herní stroj.

skoleni

Jmenuje se po proslulém žraloku Great White (velký bílý), což je také paintbrushem nakreslené na bočnici (celá case je samozřejmě luxusní hliníková). Má vůbec smysl mluvit o hardwaru uvnitř? Snad ano, protože je ještě ke všemu přetaktovaný.

Pro někoho možná překvapivě není v počítači Intel Skulltrail, nýbrž obyčejný Intel Core 2 Quad Q9650 přetaktovaný pomocí vodního chlazení až na 4,4GHz (výrobce vybírá vhodné kousky) osazený v desce EVGA s čipsetem nForce 790i Ultra společně se 4GB DDR3 RAM na frekvenci 2000MHz. Grafické karty jsou nejlepší možné a to trojice XFX GeForce GTX 280 v nejvyšší XXX edici.

Abyste měli kam uložit svá data, jsou v počítači tři 1TB disky Samsung F1 a pro rychlý systém slouží dva 64GB Solid State disky zapojené do RAID.

A aby toho nebylo málo, dostanete k počítači i poměrně široké příslušenství čítající vysokofrekvenční 3D monitor od Zalmanu s úhlopříčkou 24" (viz. jedna z minulých novinek o obnově 3D hraní na NVISION 08), špičkové EAX reproduktory Logitech Z-5500 či operační systém Windows Vista Ultimate 64-bit.

Jen ta cena. Společnost 3XS se sídlem ve Velké Británii si totiž za počítač řekne o 19 978 amerických dolarů/11 171 liber, tedy v přepočtu okolo 330 000 korun. Po domluvě vám však počítač rádi zašlou i sem do České Republiky, ale při ceně PC i letenek do Velké Británie si pro něj můžete i zaletět.

- - Tomáš Šulc