Hlavní navigace

Herní novinky na Invexu

16. 10. 2006

Sdílet

Nenechte si ujít poslední novinky ze světa herního hardwaru a softwaru. Přinášíme vám seznam toho nejzajímavějšího.

skoleni

Nenechte si ujít poslední novinky ze světa herního hardwaru a softwaru. Přinášíme vám seznam toho nejzajímavějšího.


Next-gen konzole Nintendo Wii

Na 8. prosince se můžete těšit už teď – toho dne totiž přijde na trh nová herní konzole Nintendo Wii (249 €) s revolučním ovladačem, jehož pohyby jsou snímány a transformovány přímo do hry. Díky němu by Wii mělo nad konkurenty vynikat zejména originalitou her; ovladač totiž umožňuje simulaci meče, pistole, baseballové pálky, tenisové rakety...

Po stránce výkonu bude Wii nejslabším strojem z konzolí nové generace, nicméně by mělo být širší veřejnosti mnohem přístupnější díky výrazně nižší ceně než v případě konzolí Xbox 360 a PlayStation 3. Pro komunikaci s dalšími zařízeními bude konzole využívat rozhraní USB 2.0 a Wi-Fi, přičemž pomocí druhého jmenovaného bude možné připojit i handheld Nintendo DS.
Need for Speed Carbon

Série Need for Speed je synonymem nelegálních závodů, nadupaných strojů a honiček s policií. V tomto duchu se ponese i zbrusu nový díl této dnes již legendární série, s podtitulem Carbon chystaný k vydání během letošního podzimu. Hráč se ujme role zběsilého závodníka, který se v rozlehlém městě a okolí pokusí vyšplhat až na špičku žebříčku nelegálních jezdců. Autoři slibují adrenalinové závody v různých turnajích a speciálních podnicích, a to jak ve městě za plného provozu, tak na ošemetných serpentinách nedalekého kaňonu. K dispozici je několik desítek licencovaných vozů a nebude chybět ani činnost tak oblíbená v několika minulých dílech série – tuning a modding automobilů. Hráč si tak bude moci své miláčky „vymazlit“ podle svých představ a docílit tak nejen požadovaného vzhledu, ale i zvýšeného výkonu a lepších jízdních vlastností. Technické zpracování by opět mělo tento titul zařadit mezi závodními hrami na špici, autoři chystají i jednu zcela zásadní novinku v pojetí hry – totiž možnost založit si vlastní tým a řídit všechny jeho členy, včetně spolujezdců a mechaniků.
El Matador

Latinská Amerika je poměrně atraktivní prostředí, a toho si jsou vědomi i vývojáři z českého týmu Plastic Reality Technologies. Jejich nový titul s názvem El Matador je právě do této stále poměrně divoké části světa zasazen. Hra je akčním titulem se špionážními prvky a její děj se točí kolem boje speciální organizace DEA proti latinskoamerické narkomafii a organizovaným zločineckým syndikátům, ale také proti některým zrádným kolegům ve vlastních řadách. Hráč se samozřejmě vžije do role speciálního agenta DEA a bude se snažit zatnout tipec místním zločincům. Kromě toho jej ale také bude ohrožovat divá zvěř a další nástrahy divoké džungle. Ve hře bude možné použít velké množství rozmanitých zbraní, ale důležitou roli by měl hrát i příběh, nejen bezhlavá akce. Titul je kompletně v češtině.
FlatOut 2

První díl minisérie FlatOut překvapil většinu hráčů vysokou kvalitou a návykovou hratelností za solidní nízkou cenu. Druhý díl pokračuje v jeho stopách a opět nabízí závody omlácených vozů na silnicích i v terénu. V závodech je povoleno vše, včetně vrážení do soupeřů a jejich vytlačování z tratě; nově je hráč dokonce za vydařené karamboly odměňován.

FlatOut 2 nabízí závodění ve třech různých kategoriích, které se od sebe liší jednotlivými závodními tratěmi i auty, s nimiž je možné tyto podniky absolvovat. Postupem času si hráč vydělává za úspěšné závody peníze, které lze investovat do koupě nového vozu či jeho vylepšení. Nechybí ani speciální (a trochu drsné) disciplíny, jako je destrukční derby či hod řidičem do výšky. Technické zpracování je velmi pěkné, potěší hlavně propracovaný destrukční model automobilů, ale také až neuvěřitelně interaktivní prostředí, ve kterém lze zničit téměř vše – od zábradlí přes výlohy obchodů až po benzinovou pumpu.
City Life

Klasický budovatelský klenot SimCity od Maxisu se dočkal již mnoha přepracování a kopií. Titul City Life je jedním z nich, a nutno podotknout, že se jedná o kopii opravdu podařenou. Hráč se stává starostou velkoměsta a má na starosti celou řadu věcí – výstavbu, kulturu, infrastrukturu, finance, ekologii, bezpečnost... Jde samozřejmě o to, aby město vzkvétalo a jeho obyvatelé byli co nejspokojenější. Hra navíc zadává celou řadu konkrétních úkolů, s nimiž je potřeba se vypořádat. Ač se v jádru jedná o již několikrát použitý princip, několik novinek zde najdeme; například různé sociální skupiny, mezi nimiž může vzniknout řevnivost. Grafické zpracování je skutečně pěkné, navíc potěší nízká cena – u her prodávaných společností US Action poměrně obvyklá.
NHL 07

Jednou z největších jistot na poli počítačových her je každoroční vydání ročníků hokejové simulace od Electronic Arts. Toto pravidlo nebude porušeno ani letos, a NHL 07 tak bude dalším přírůstkem do početně skupiny virtuálních sportů. Jak už bylo naznačeno v textu výše, aktuální titul bude navíc ozdoben českým komentářem známých komentátorů z ČT, navíc by do hry měla být začleněna (rovněž poprvé v historii série) i celá česká extraliga. To však samozřejmě nebude jediná novinka oproti minulým dílům. Kromě již tradičně vylepšeného technického zpracování by hráče měla potěšit i nová fyzika puku, díky které by měl virtuální hokej vypadat zas o něco opravdověji a hra by měla nabídnout klasické situace jako je puk poskakující ve skrumáži, nepovedené střely či různé teče. Titul bude k dispozici nejen pro PC, ale i pro PlayStation 2, Xbox, Xbox 360 a další platformy.
Battlefield 2142

Nový titul z oblíbené série Battlefield je tentokrát zasazen do nepříliš vzdálené budoucnosti. Země je postižena katastrofou, přichází neradostné období nové doby ledové. Začíná boj o zdroje, a právě ten mapuje nový titul. Hráč se zapojí do evropské koalice nebo do asijského společenství a v multiplayerových bitvách bude plnit různé úkoly.
Hra je zaměřena zejména na hru více hráčů – během jedné bitvy může na každé straně konfliktu stát až 32 virtuálních bojovníků. Samozřejmostí mají být různá vyznamenání a postupné získávání hodností, žebříčky nejlepších hráčů a podobné motivační prvky. Battlefield 2142 nabídne čtyři různé vojenské profese, slušnou škálu výzbroje a také vozidla, bojové roboty a letecké prostředky, které budou moci hráči ovládat. Bitvy se budou odehrávat vesměs na území Afriky a Blízkého Východu, a to jak ve městech, tak v otevřené krajině. Technické zpracování je tradičně na velmi vysoké úrovni.

Redakční aktuality, přehled doprovodných programů, včetně konferencí Linux Hall 2006 a Security Invex 2006, neustále doplňované firemní tiskové informace atd. atd., najdete v naší Speciální sekci Invex/Digitex 2006 (seznam materiálů najdete zde).

Foto: příslušné firmy

- - Jiří Sládek

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).