Hlavní navigace

HD WORLD 1 2007 - první ostré číslo

30. 11. 2007

Sdílet

Po nedávno představené odlehčené verzi HD Worldu vychází první ostré vydání, v němž se dočtete o nových televizorech, kamerách, přehrávačích, filmech a dalších produktech, které vám zpříjemní volné chvílePrvní ostré vydaní časopisu HD World vychází 30. listopadu 2007. Dočtete se v něm informace o televizorech a přehrávačích s HD rozlišením, seznámíme vás s novinkami na trhu, dozvíte se podrobnosti o HD obrazu, technologii ATI AVIVO, přepěťových ochranách, herní konzoli XBoxPředstavujeme novinky ze světa vysokého rozlišení


 • Zrcadlovka Olympus E-3
 • Projektory Epson
 • OLED TV

Blu-ray filmyPořídit si špičkovou techniku ztrácí smysl, když nemáte náležitý obsah. Ze stále rychleji rostoucí řady titulů, které jsou k dispozici pro českého diváka, jsme pro vás vybrali několik Blu-ray titulů, z nichž by alespoň jeden neměl chybět ve vaší videotéce. Žánrově jsou zde totiž zastoupeny všechny hlavní směry – tedy s výjimkou produkce, v níž převažuje tělová barva a kde je snad dabing zbytečností…

Tématické články


Proč je HD obraz tak super!To, že je HD obraz super, jste již nepochybně slyšeli alespoň tisíckrát. Nejhalasněji a nejbarvitěji o tom vyprávějí zejména pokoutní obchodníčci, jimž je však skutečný přínos HD rozlišení ukradený a kteří by vám klidně prodali socialistický Merkur s tím, že je HD Ready, pokud by na něm byla slušná marže a ještě se vyráběl. A to je na nákupech právě to nejtěžší – poznat nebo alespoň vytušit, kdo vám nabízí dražší televizor, jelikož je skutečně lepší, a ne proto, že na něm má vyšší zisk než na stejně vybaveném konkurenčním přístroji, pro nějž jste se původně rozhodli vy sami. Proto jsme pro vás shrnuli základní informace o přínosu, formátech, frekvencích a rozlišeních HD.

Máte chuť na HD?Láká vás ochutnat, jak vypadá obraz v HD rozlišení? Pokud nemáte na stěně HD plazmu nebo LCD a za oknem parabolu na některý ze satelitů vysílajících HDTV, tak to nebudete mít jednoduché. V současné době se nabídka dabovaných HD DVD nebo Blu-ray disků dá obrazně řečeno spočítat na prstech jedné ruky, a tak zbývá jediné: váš počítač a internet.

ATI AVIVOHistorie technologie vylepšující obraz přehrávaného videa na počítači je stará minimálně tak jako samotné přehrávání videa na PC. A že to už je nějaký ten pátek. Začalo to zcela logicky – všechnu práci při dekódování videa zastal mikroprocesor, o softwarovou část se staraly kodeky. S postupem doby a se zvyšováním nároků na kvalitu obrazu, danou výrazným nárůstem procesorového výkonu a větší dostupností obrazového materiálu, začala postupně přicházet na trh různá softwarová vylepšení zlepšující kvalitu obrazu a podporu dekódování videa. Jedním z mnoha jejich výrobců byla i společnost ATI, známá převážně výrobou grafických karet Radeon.

MIF21

HD Televizory • LCD Sony Bravia KDL-46W3000
 • LCD Sharp Aquos LC-52XL1E
 • Plazma Panasonic Viera TH-42PZ70EA


 • LCD Philips Aurea 42PFL9900D/10
 • LCD Loewe Spheros R 37 Full-HD+
 • LCD Samsung LE40M87BD

HD Přehrávače


 • Blu-ray Panasonic DMP-BD10
 • HD DVD Toshiba HD-E1
 • Blu-ray Sony BDP-S1E

HD Kamery


 • SD Sony HDR-CX6
 • Profi Sony HDR-FX7

Další produkty:
 • Sluchátka Sennheiser HD 650
 • Subwoofer Velodyne DD-10

HD v počítači

 • LCD monitor Eizo HD2441W
 • Notebook Sony VAIO VGN-AR51M

Přepěťové ochrany a filtrace napájení BelkinNákup krásné, kvalitní a drahé techniky – velkoplošných televizorů, sestav domácího kina, hi-fi přehrávačů a reproduktorových sestav – by měl být doprovázen pořízením zařízení, které tyto výrobky ochrání. Přepěťové ochrany a filtrace napájení jsou v sestavách domácího kina, ale rovněž v dalších aplikacích elektroniky v domácnosti i jinde, zatím stále spíše opomíjenou položkou, přestože cena zařízení řešících problematiku přepětí dosahuje zlomků ceny sestav, které chrání, a bezpochyby se jedná se o velmi rozumnou ochranu investic.

Nejen herní konzole softwarového obraPokud právě plánujete nákup herní konzole, výběr je poměrně široký. Pojďmě se podívat, co svému majiteli nabídne Xbox 360.

Co najdete v dalším vydání HD Worldu 01/2008?

(vyjde 28. 2. 2008)První číslo v roce 2008 bude věnováno naší lednové návštěvě Las Vegas. Samozřejmě letíme na CES – největší světovou výstavu spotřební elektroniky. Seznámíme vás s novinkami jednotlivých značek i novými technologiemi, jejichž představení se chystá. Díky našim kolegům z IDG se podíváme i do americké domácnosti.

V testech vás seznámíme například s HD tunerem pro příjem teresterického vysílání ve vysokém rozlišení a jeho celkovými možnostmi. Podíváme se i na komplexní bezdrátové ozvučení bytu nebo domu využívající zónové rozdělení. Nezapomeneme ani na uživatele počítačů a milovníky konzolí.

Hned po Vánocích začne u obchodníků výprodej a uvolňování skladů pro další sezónu. Na některé modely, které na pultech nepřežijí první čtvrtletí roku, se podíváme podrobněji a představíme si několik produktů, jež možná nebudou stát v regálech na čestném hlavním místě, ale rozhodně na nepatří na technologickou skládku.

I naši kabeloví operátoři nám v té době budou schopni představit svoji nabídku HD programů a poodkrýt nejbližší budoucnost vysílání v HD formátu přes kabelové televize. Řeč bude o placeném obsahu i tolik žádaných personalizovaných nabídkách a službách na přání.