Hlavní navigace

GPS lokátor Guardys pohlídá, kde se nacházejí vaše děti

5. 2. 2011

Sdílet

Jistě jste již postřehli varující data o každoročním narůstání počtu ztracených osob, zejména dětí. V loňském roce se jednalo dokonce o bezmála 6.000 dočasně či trvale nezvěstných dětí.

Pokud se o své ratolesti bojíte, máte několik možností. Důležitá je samozřejmě správná výchova, prevence a informovanost. Pokud je to možné, je nejlepším způsobem předcházení nebezpečným situacím, dítě na cestě do školy i z ní nebo na zájmové kroužky doprovázet. Většina z nás ovšem nemůže mít potomka na očích 24 hodin denně. Určitým řešením mohou být GPS lokátory, které se hodí nejen k ochraně dětí. Pomohou například strážit i seniory.

Jeden z přístrojů v oblasti elektronického střežení přináší na český trh značka GUARDYS. Jedná se o lokátor GUARDYS GPS tracker („stopař“) PGT 5020. Ten pomůže zajistit bezpečnost dětí či seniorů v době, kdy nejsou pod přímým dozorem. Osobní GPS lokátor GUARDYS PGT 5020 v sobě spojuje technologie pro lokalizaci s funkcemi českého hlasového menu a možnosti volání na přednastavená čísla. Jde o kompaktní zařízení, které má velikost zhruba krabičky od sirek. Díky tomu jej můžete přenášet jako běžný mobilní telefon, například v batohu, tašce či na šňůrce na krku. Navíc dokáže tento GPS tracker odeslat mapu s aktuální pozicí pomocí MMS přímo na váš mobilní telefon. Zařízení disponuje také SOS tlačítkem pro nouzové situace a zvláštním AutoAlarm modem. GUARDYS tracker je chráněn proti vypnutí, které může povolit pouze předem stanovená zodpovědná osoba ze svého mobilního telefonu. Doporučená prodejní cena zařízení činí 7.900 Kč.

skoleni

Na rozdíl od podobných systémů komunikujete se zařízením přímo, není tedy třeba platit žádnou službu s měsíčním paušálem. Náklady vznikají pouze při odeslání polohy, a to ve výši ceny za odeslání běžné SMS zprávy dle ceníku vašeho mobilního operátora.

Foto: Fotolia © Todor Tcvetkov

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).