Hlavní navigace

GOPAS hledá talenty

30. 6. 2007

Sdílet

Počítačová škola Gopas rozšiřuje svůj tým v interním lektorském sboru a nabízí unikátní projekt, který je dostupný každému, kdo se alespoň trochu zajímá o IT a má dobré komunikační schopnosti..

MIF21

Vzhledem k vzrůstajícímu zájmu o počítačové kurzy přesahujícímu 20 procent oproti minulému roku rozšiřuje počítačová škola Gopas svůj tým o nové schopné talenty v interním lektorském sboru. Zájem vzrůstá jak o běžné kurzy například v oblasti Microsoft Office, tak i o vysoce specializované serverové a databázové aplikace.


Počítačová škola Gopas se snaží reagovat na nové směry ve vyhledávání a získávání uchazečů o práci. Jako jediné vzdělávací středisko v České republice proto nabízí unikátní projekt, který je dostupný každému, kdo se alespoň trochu zajímá o informační technologie a myslí si, že má dobré komunikační schopnosti.

Z přihlášených uchazečů vybere Gopas skupinu 20 “budoucích lektorů“, kterým poskytne během léta zdarma speciální výcvikový program. „Jsme si vědomi akutního nedostatku IT odborníku na českém trhu, a proto se nesnažíme lovit i v prázdném rybníce. Zaměřujeme své hledání na uchazeče s dobrými komunikačními schopnostmi a základy v IT. Detailní znalosti v daném oboru získají právě během našeho speciálního programu,“ Martin Zelený, vedoucí lektorského týmu.

Jedná se optimální nabídku pro absolventy a studenty vysokých škol, zajímavá by měla být i pro studenty a absolventy pedagogických fakult. „Pro nás je jednoduší sehnat kandidáty s prezentačními schopnostmi a doškolit je v IT než naopak. Dodat potřebné komunikační schopnosti kandidátovi s velkými IT znalostmi bývá často nadlidský úkol,“ dodává Martin Zelený. „Pro nově rozšiřující se kurzy nejvíce oceníme kolegy se zájmem o produkty Microsoft Office, Microsoft Server System, Oracle i Unix.“

Dle vyjádření Kamila Juříka, který je jedním nejvytíženějších lektorů, mají budoucí lektoři počítačové školy Gopas možnost projít několika úrovněmi certifikaci a získat odborné tituly, které následně rapidně zvýší jejich cenu na trhu IT. „I já jsem v Gopasu začínal se základním přehledem v informačních technologiích, ale dnes se díky počítačové škole mohu pochlubit například titulem Most Valuable Professional, jehož držitelem je jen pár desítek předních IT specialistů v ČR,“ uvádí Kamil Juřík.

Celý projekt je připraven na období červenec až září 2007. Kromě odborných školení prochází účastníci výcviku také náročnými kurzy prezentačních dovedností. Absolvováním některých z těchto kurzů získávají také uznávané oficiální certifikáty.

Všichni zájemci o tento výcvikový program mohou zaslat své životopisy na e-mailovou adresu it.talents@gopas.cz, a to do 10. 7. 2007. Následně budou pozváni na další kolo v podobě osobních pohovorů a nejlepších 20 z nich bude zařazeno do výcvikového programu.

Zdroj a foto: Gopas

- - Václav Maletínský