Hlavní navigace

Google Wave – Twitter i Facebook se již třesou

30. 5. 2009

Sdílet

Nová služba v portfoliu giganta Google s názven Wave již brzy vyzve na souboj velikány sociálních sítí, mezi něž patří například Facebook nebo Twitter.

Google Wave – Twitter i Facebook se již třesou!

 

Sesterský web Computerworld přináší zajímavý článek o novince v portfoliu internetového giganta Google. Přinášíme vám ukázku:

Google Wave - nová služba, kterou Google představil na včerejší vývojářské konferenci, může působit na první pohled působit jako prazvláštní směsice funkcí chatu, e-mailu a sdílení dokumentů. Google však podle našeho hodlá z této zdánlivě nesourodé hmoty vykouzlit službu, která bude během několika měsíců od svého uvedení soupeřit s Twitterem a možná i samotným Facebookem, navíc bude pravděpodobně možné ji uzpůsobit také pro pracovní skupiny.


Pokud se chce Google pokusit o přímý střet se dvěma výše zmíněnými velikány ve svých oborech, mohl by být Wave perfektním nástrojem pro start. Pravděpodobně si nezíská přízeň stovek milionů uživatelů během několika týdnů, ale v horizontu měsíců by se mohlo jednat o vážnou konkurenci jakékoliv dnes známé komunikační/sociální sítě, počítáme totiž s tím, že Google bude nabízené možnosti intenzivně dále rozvíjet.

skoleni


Zbytek článku naleznete na webu Computerworldu v článku pod názvem Google Wave – zabiják Twitteru i Facebooku?