Hlavní navigace

Google připomíná sté výročí od narození manželů Zátopkových

19. 9. 2022

Sdílet

 Autor: Google
Společnost Google dnes prostřednictvím Doodlu připomněla 100. výročí narození Dany Zátopkové a Emila Zátopka.

Google Doodle je obrázek, který se zobrazuje nad vyhledávacím oknem tohoto vyhledávače. Společnost ho už roky využívá k připomenutí důležitých události.

A dnes, tedy 19. září 2022, se tam dostali manželé Dana a Emil Zátopkovi. Od jejich narození totiž uběhlo dnes přesně sto let. Autory Doodle s motivem běžce a oštěpařky je ilustrátorské duo Ilona Polanská a Lukáš Tomek, které tvoří pod jménem Tomski&Polanski.

skoleni

„Emil i Dana se narodili 19. září 1922. Dana si sportovní vášeň vypěstovala v době, kdy vyrůstala v Karviné. Dříve než kdy hodila oštěpem, byla Dana talentovanou házenkářkou a hrála na vysoké škole i profesionálně, kde dovedla svůj tým k československému titulu v házené. Hod oštěpem brzy upoutal její pozornost,“ uvádí společnost na svých stránkách.

„Dospívající Emil pracoval ve Zlíně v továrně na obuv. Právě tam ho povzbudil úspěch v místním závodě, kde skončil druhý ze sta účastníků. Emil se stal vojínem české armády a trénoval po nocích běháním v bojových botách se zadrženým dechem, aby si zvýšil kapacitu plic,“ doplňuje Google.

Autor článku

Pod autorským pojmem „Redakce“ se rozumí společná práce redaktorů serveru PCWorld.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).