Hlavní navigace

Google koketuje s robotikou a pro začátek koupil několik firem

6. 12. 2013

Sdílet

 Autor: © InventImages.com - Fotolia.com
Google je společností stojící za dominantní platformou Android, technologií Google Glass nebo mapovými podklad Google Maps. Jsou Google Robots dalším tahem?

Je tomu vskutku tak, tento týden společnost Google potvrdila, že za posledních šest měsíců skupovala firmy orientující se na vývoj robotických technologií  Představitelé společnosti sdělili tisku, že snahy společnosti v oblasti robotiky budou vedeny Andym Rubinem, osobností stojící za celosvětově populárním operačním systémem Android.

Patrick Moorhead, analytik pracující pro společnost Moor Insight & Strategy, uvedl, že není nijak překvapivé, že má společnost Google tendenci prozkoumávat oblasti velmi vzdálené technologiím generujícím hlavní část jejího zisku. Již v minulosti se společnost pustila do potenciálně nejistých podniků, jako je internetový prohlížeč, počítače Chromebook, bezpilotní automobily nebo chytrá elektronika z oblasti wearables.

„Dalo se očekávat, že se Google pustí do oblasti robotiky, neboť není tak vzdálená bezpilotním automobilům a navíc je flexibilnější,“ uvádí Moorhead. Přesto namítá, že Google tak riskuje, že přestane nevědomky věnovat dostatečnou pozornost svým hlavním produktům. Přesto bude pravděpodobně Google stavět na již existujících technologiích. Rozpoznání objektů může být použito pro vyhledávání na základě vizuální odezvy, Google Now pak používá prediktivní analýzu, jež odhadne, co chce uživatel vidět, a může tak dobře posloužit robotům v autonomnějším chování.

MIF21

 

Zdroj: IDG News Service