Hlavní navigace

Gmail nyní podporuje IMAP

30. 10. 2007

Sdílet

Uživatelé Gmail si mohou nyní pohodlněji synchronizovat svou poštu, tato webová emailová služba totiž vedle dřívějšího POP3 poštovního protokolu nově podporuje i IMAP.

MIF21

Je hezké vidět, že se Google snaží vyslyšet požadavky svých uživatelů a získává tím také náskok před konkurenčními službami Microsoftu a Yahoo. Rozhodně totiž není běžné, že by webmailové služby poskytované zdarma podporovaly IMAP.


Poštovní protokol IMAP (Internet Message Access Protocol) je pokročilejší verze než POP3 (Post Office Protocol). Zatímco POP3 umožňuje prostě stahovat poštu z email serveru do lokálního poštovního programu, IMAP se zabývá synchronizací mezi více místy. Když například smažete na svém lokální disku nějaké zprávy, tato změna se po synchronizaci projeví i na jiném místě, což může být třeba gmail schránka či pošta v osobním organizéru. Netýká se to samozřejmě jen mazání zpráv, ale i jejich roztřiďování apod.

Jediným nedostatkem této novinky je, že ne všichni uživatelé k ní mají zatím přístup, Google ji postupně přidává k emailovým účtům počínaje od těch nejstarších. Takže pokud zatím nejste mezi těmi šťastnými, počkejte si pár dní a pak ji najdete v nastavení pod položkou „Přeposílání a POP/IMAP“.

- - Alexandr Radecky