Hlavní navigace

Glarysoft File Recovery: Spolehlivá pomoc při nechtěném smazání souboru

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Něco vymazat a za chvíli, nebo třeba za měsíc, najednou začít bědovat, že to je právě ten soubor, co člověk nutně potřebuje, není nic nového, povedlo se to nepochybně každému z nás. U Windows nás trochu chrání stará dobrá popelnice, ale spoléhat na ní nemůžeme. A pokud ji při mazání vynecháme, jsme nahraní.

Proto se může hodit nějaký program, který prohrabe pevný disk a ztracený poklad nám pomůže najít. Jednou z možností je program Filre Recovery, který nabízí společnost Glarysoft (patřící pod společnost Wondershare).

I když program existuje jak v placené verzi, tak i ve verzi zdarma to není žádné ořezávátko. Podporuje kdejaký systém, od NTFS + EFS, po FAT či NTFS. Najít můžeme i soubory, které jsme nějakým programem zkomprimovali nebo dokonce enkryptovali. Při vyhledávání si můžeme nastavit nejrůznější parametry, včetně hledání podle data, názvu nebo velikosti. To, že program zvládne najít a vytáhnout prakticky jakýkoliv formát, není nutné ani mluvit.

skoleni

Pracovní rozhraní je jednoduché, čas potřebný na seznámení se s programem je příjemně krátký. Program navíc zvládne víc než jen pevný disk, ale také další paměťové periférie včetně paměťových karet třeba ve fotoaparátu. Program si navíc rozumí jak s operačním systémem Windows, tak i Mac. A pokud by vám nestačila verze zdarma, můžete si pořídit i nadupanější verzi Pro (v současné době ve verzi 5) za pouhých 19 dolarů.

V každém případě se jedná o sice jednoúčelovou ulititku, nicméně o utilitku velice výkonnou. A když přidáme příznivou cenu a jednoduché ovládání, je jasné, že by si na našem počítaci své místo najít měla.


  • Pro: Spolehlivost
  • Proti: Nic
  • Celkem: 90 procent

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).