Hlavní navigace

Gigabyte uvádí Dynamic Energy Saver technologii

23. 1. 2008

Sdílet

Výrobce základních desek a grafických karet Gigabyte oznámil uvedení kompletního sortimentu základních desek Dynamic Energy Saver, a to včetně nejnovějších modelů základních desek s čipsety X48, X38 a P35.

skoleni

Dynamic Energy Saver je unikátní technologie schopná uspořit energii a zlepšit efektivnost využití energie, využívající speciální design jak softwaru, tak hardwaru a vysoce kvalitní komponenty od Intersilu. Unikátní vícerychlostní design napájení umožňuje technologii Dynamic Energy Saver nejefektivnější přepínání napájecích fází v závislosti na vytížení procesoru. Když je pracovní zátěž CPU nízká, nebo téměř žádná, zařadí Dynamic Energy Saver nižší rychlost a dovolí zapojení jen těch napájecích fází, které jsou nezbytně nutné k dokončení operace. Vypnutím nepotřebných napájecích fází je Dynamic Energy Saver schopný dramaticky snížit spotřebu a to až o 70% ve srovnání s běžnými základními deskami. Při zvýšené pracovní zátěži Dynamic Energy Saver rozezná větší poptávku po energii a zařadí vyšší rychlost zapnutím potřebného množství napájecích fází.
Uživatelsky příjemné rozhraní utility Dynamic Energy Saver umožňuje pouhým jedním kliknutím na tlačítko Dynamic Energy Saver aktivovat, či deaktivovat úsporný mód. Uživatelé vidí nejen aktuální spotřebu elektrické energie udávanou ve Wattech, ale také hodnotu kolik energie již uspořili. V úsporném módu počítadlo Dynamic Energy Saver ukazuje kolik energie uspoříte v určeném časovém období. Další úspory s technologií GIGABYTE Dynamic Energy Saver můžete docílit pomocí Dynamic CPU Voltage Control. Level 1 pro Normal Power Savings (běžná úspora), Level 2 pro Advanced Power Savings (zvýšená úspora) a Level 3 pro Extreme Power Savings (extrémní úspora). Dynamic Frequency Control (CPU Throttling) jedním kliknutím docílíte další úspory.

V nejbližších dnech očekáváme dostupnost základních desek s čipovými sadami Intel X38 a 48 a P35, další budou k dispozici v průběhu měsíce.

Poznámka redakce: nápad je to vynikající, provedení předpokládáme taktéž, nicméně je potřeba vzít v úvahu, že tento systém není všemocný a je potřeba koordinace více komponent, aby se dosáhlo opravdového účinného spoření energie. Jedním příkladem za vše jsou grafické karty.

- - Petr Matuška

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).