Hlavní navigace

GifCam – bezplatný nástroj pro tvorbu animace dění na ploše

28. 7. 2017

Sdílet

 Autor: PCWorld.com
Ideální nástroj, když chcete někomu vysvětlit a ukázat, jak se co na počítači dělá.

Také jste se někdy dostali do situace, kdy jste chtěli někomu ukázat, jak se co ve Windows dělá? Také jste měli pocit, že namísto zdlouhavého vysvětlování by bylo daleko snazší mu to přímo předvést? Pak by vám mohly pomoci animace ve formátu GIF vytvořené nástrojem GifCam. Program GifCam vytvořená Bahrani Apps je zdarma dostupná, miniaturní a přenositelná utilita, která umí přesně to, co potřebujete. Nejen že umí vytvořit animace ve formátu GIF všeho, co se odehrává na obrazovce počítače, ale dokáže vytvářet i videa v široce používaném formátu AVI.

Je malá a šikovně navržená

Když tvrdíme, že se jedná o miniaturní utilitu, pak to znamená 700 KB velký soubor archivu ZIP, v němž se dá tento nástroj stáhnout z Internetu. Některé dokumenty vytvořené námi ve Wordu jsou větší!. A jak jsme již uvedli, jedná se o nástroj přenositelný, tj. lze jej spustit bez instalace kdekoliv, kde archiv ZIP rozbalíte. A platí to samozřejmě i pro vyměnitelné disky USB, pokud je nosíte s sebou.

Pomocí zdánlivě průhledného okna v programu GifCam si můžete přesně nastavit, co budete chtít nahrávat

Řešení způsobu, jak nahrát přesně to, co právě potřebujete, je jednoduše a přitom velmi chytře vymyšleno. Namísto ohraničování a označování oblasti se prostor, v němž má být nahrávání prováděno, ohraničuje samotným oknem programu GifCam. Je vidět pouze ohraničení okna programu GifCam, pozadí okna je transparentní (průhledné) – nebo alespoň to tak vypadá. Skutečně velmi důmyslné, jak ostatně můžete vidět na obrázcích. Jednoduše stiskněte tlačítko pro nahrávání, proveďte to, co potřebujete, a nakonec výsledný obrázek či video uložte.

Tip do clanku - webcast avast

Shrnutí

Pravdou je, že pro vytváření jednotlivých snímků obrazovky budeme i nadále používat program Lightscreen a příkazy operačního systému Windows (tím máme na mysli třeba klávesovou zkratku Alt+PrintScreen). Nástroj GifCam je ale neocenitelný právě v případech, když potřebujeme vytvořit takovou animaci ve formátu GIF, která názorně vysvětlí a předvede, co chceme někomu ukázat. Řešení jednoduché, chytré a zdarma – víc ani není třeba dodávat. V případě potřeby naleznete návod a ukázky použití na webu programu GifCam, i když ovládání programu je tak jednoduché, že na něj přijdete i metodou pokusu a omylu.

Poznámka: Program GifCam je k dispozici zdarma, nicméně vedle odkazu pro stažení se nachází drobná ikonka PayPal, pomocí níž máte možnost přispět drobnou částkou 2 USD.