Hlavní navigace

Getac V100… kamarád nejen do deště

1. 5. 2008

Sdílet

Nepočetná skupina superodolných notebooků se rozrostla o zajímavý nový kousek. Přírůstek pochází od společnost...


Nepočetná skupina superodolných notebooků se rozrostla o zajímavý nový kousek. Přírůstek pochází od společnosti Getac, která se na tento typ produktů specializuje. Odolné notebooky najdou své uplatnění všude, kde je možné přijít do kontaktu s extrémními podmínkami. Využití naleznou na stavbách, expedicích a vůbec tam, kde je bahno, prach a ostré hrany kamení.
Getac V100 ovšem není jen odolný notebook, ale také tablet, což v segmentu „nezničitelných“ notebooků představuje opravdu hodně originální řešení. U V100 lze displej otáčet v rozsahu 180°, a pak samozřejmě provést kompletní přeměnu na tablet. Ač celkově úspěch tabletů není příliš velký, právě v oblasti odolných strojů má toto řešení co nabídnout. Uživatelé ocení možnost „handsfree“ ovládání, které je často praktičtější než běžně rozevřený notebook.
Hned na první pohled potěší minimální rozměry a váha notebooku. Výkonově sice V100 nepředstavuje nijak extrémní řešení, nicméně pro prostředí Windows XP je více než dostačující. Základem sestavy byl dvoujádrový procesor Intel Core Duo 1,2 GHz ULV (Ultra-Low Voltage), 1 GB RAM spolu s 120GB diskem. Díky tomu nemá V100 problém ani např. s kompresí videa. Starší generace procesoru Intel Core byla použita ve speciální nízkonapěťové verzi, jež notebooku propůjčuje v případě úsporného režimu více než 5 hodin provoz na baterii. Navíc procesor nabízí v rámci možností minimální emise tepla, což je pro bezvětrákové chlazení, které mimo jiné zajišťuje u V100 odolnost jak proti vodě, tak prachu či písku, nutnost.
Prakticky celé šasi V100 je vyrobeno z hořčíkových slitin. Nejen že je notebook díky tomu prakticky (!) nerozbitný, ale i teplo produkované procesorem je rozváděno celý tělem notebooku a zahřívání je na přijatelné úrovni. Co se odolnosti týče, notebook vydrží poměrně drsné zacházení. Getac V100 odpovídá několika standardům, včetně řady vojenských. Všechny porty, včetně slotu pro baterii a disk, jsou zabezpečeny speciálními krytkami. V případě baterie a disku jsou i zajištěny posuvnými zámky. Klávesnice byla použita membránová, je samozřejmě vodotěsná, jako prakticky celý notebook (resp. je vodě odolná). Ten odolá nejen kapkám, ale přímo celému proudu tekoucí vody. V100 ustojí například také pád ocelové kuličky z 1 metru přímo do displeje.˝Praktické jsou klávesy na čelní straně notebooku, které umožňují rychlé spuštění softwarové klávesnice, snížení/zvýšení úrovně podsvícení, přetočení displeje či uzamknutí systému Windows. Pod displejem nechybí senzor, který – pokud je aktivní – může plynule regulovat úroveň podsvícení. 8 0222/KaW o
Pokud svůj počítač často vystavujete extrémním podmínkám, Getac je optimální volbou, která zajistí přežití vašich dat i počítače samotného. V100 představuje nejen odolný, ale také malý a lehký notebook s dlouhou výdrží na baterie – a to se počítá. Potěší i fakt, že díky dvoujádrovému procesoru zvládá i náročnější výpočty.

Getac V100

Procesor: Intel Core Duo ULV U2500, 1 200 MHz
Čipset: Intel i945GMS
Operační paměť: 1 024 MB RAM DDR2 667 MHz
Grafická karta: Intel GMA 950
HDD: 120 GB
Displej: 12,1", 1 280 × 800 bodů
? odolnost,
výdrž na baterie
? nižší výkon
Cena vč. DPH: 100 900?Kč Poskytl: Nowatron Elektronik, www.nowatron.cz

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).