Hlavní navigace

GE X3: Ultrazooom s velkou pamětí

22. 3. 2009

Sdílet

Do oblasti digitální fotografie se snaží již dva roky proniknout i globální firma GE (General Electric). Tentokrát se zajímavým EVF ultrazoomem X3, který nabízí velkou vnitřní paměť.

GE X3

Nový EVF ultrazoom GE X3 patří do dvanáctimegapixelové kategorie a poskytuje dvanáctinásobné optické přiblížení. Jde o robustní model (váží celých 380 gramů), který zaujme například propracovanou funkcí detekce tváře v záběru, jejíž součástí je i detekce úsměvu a mrknutí, kdy automatika spustí či případně naopak neaktivuje expozici.

cyber23

GE X3Pozitivní je skutečnost, že tento ultrazoom disponuje optickým stabilizátorem obrazu a možností snímat panoramatické záběry. Potěšil nás také velký rozsah citlivosti snímače: od ISO 80 až do hodnoty ISO 3200. Model je vybaven nejenom automatikou, ale také manuálním režimem a prioritními režimy (clony a času).

S novinkou můžete také natáčet videozáznam v HD kvalitě, tedy v maximálním rozlišení 1280 x 720 bodů ve formátu MPEG-4. Komponovat scénu můžete pomocí EVF hledáčku, anebo přes velký 2,7-palcový barevný LCD displej, který je umístěn na zadní straně fotoaparátu.

Zajímavá je nečekaně obrovská kapacita vnitřní paměti - cca 116 MB, použít můžete ale samozřejmě i externí paměťové karty typu Secure Digital nebo SDHC. V chodu udržuje tuto novinku čtveřice AA baterií.

Model GE X3 se začne prodávat již příští měsíc za cca 7300 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).