Hlavní navigace

GameWager - online platforma pro herní sázení

29. 1. 2009

Sdílet

Za splnění určitého úkolu ve vybraných online kláních (např. Counter Strike) získávají hráči virtuální kupóny. Jejich počet následně lze umocnit sázením proti ostatním hráčům. A co že má být hlavní motivací?

Nolan Bushnell, spoluzakladatel Atari a v současnosti šéf zábavního řetězce Chuck E Cheese, má nyní další zajímavý job. Je totiž nově poradcem u projektu GameWager, online platformy umožňující hráčům vstoupit na pole virtuálních herních sázek.

Ve vybraných multiplayerových titulech totiž hráči za svůj výkon (likvidace nepřítele, splnění určitého úkolu, vítězství týmu, apod.) získávají jakési virtuální kupóny. Tyto se dají také použít pro eventualitu sázení proti jiným hráčům, čímž jejich počet ve vašem držení může úměrně narůstat. A co potom s nimi? Dají se vyměnit za lákavou šanci získat některou z hodnotných cen, jako je laptop, grafická karta, atp.

Systém GameWager aktuálně podporuje střílečky CounterStrike, CounterStrike Source a Team Fortress 2, přičemž do portfolia "kompatibilních" produktů mají přibýt Left 4 Dead, Call of Duty 4, World of Warcraft či Command & Conquer: Red Alert 3.

GameWager nabízí vlastní žebříčky a statistiky s možností porovnání dosažených úspěchů. A v tuto chvíli má mít přes 60.000 registrovaných uživatelů, co tu od poloviny roku 2008, kdy byl systém spuštěn, vygenerovali na 25 milionů virtuálních kupónů. Nechcete se připojit?

Cloud23

Zdroj: Gamasutra

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).