Hlavní navigace

Fujifilm FinePix S200EXR: Fotoaparát pro náročné

20. 8. 2009

Sdílet

Fujifilm připravil zajímavý superzoomový digitální fotoaparát, který "uspokojí" potřeby i velmi náročného fotografa. Dvanáctimegapixelový FinePix S200EXR poskytuje 14,3násobný optický zoom, ukládání snímků v bezztrátovém RAWu.

Fujifilm FinePix S200EXR

Fujifilm FinePix S200EXR

Novinka disponuje Super CCD EXR snímačem a exponuje fotografie ve třech režimech. V programu "High Resolution" nafotografujete snímky v maximálním rozlišení. Ve druhém režimu "Vysoké citlivosti" se exponují pouze v polovičním (tedy v šestimegapixelovém rozlišení), přičemž světelná informace ze dvou buněk by se měla spojit do jedné. Snímky by tak měly být jenom minimálně zašuměné. V posledním režimu, který nese označení "Wide Dynamic Range", se polovina buněk (cca 6 milionů) snímá s vyšší citlivostí ISO a druhá polovina s nižší citlivostí. Tyto dva procesy probíhají současně - snímky jsou proto dobře prokresleny ve velmi světlých i tmavých částech snímku.

Cloud23

 

Pokud jde o optiku, FinePix S200EXR disponuje až 14,3násobným optickým zoomem, přičemž rozsah ohnisek je od 30,5 do 436 milimetrů. Přesné zoomování umožňuje přibližování pomocí prstence objektivu. Navíc je fotoaparát vybaven duální stabilizací obrazu (optickou a elektronickou). Scénu můžete zaměřovat přes elektronický hledáček anebo přes 2,7palcový LCD displej. Při fotografování s tímto modelem můžete využít manuální režim, dva prioritní režimy i automatiku. Manuálně lze nastavit i teplotu bílé. Fujifilm FinePix S200EXR se objeví na tuzemském trhu koncem tohoto měsíce, cena zatím nebyla stanovena.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).