Hlavní navigace

Freeware pro váš počítač - 11. týden

10. 3. 2008

Sdílet

V dalším části věnované freeware můžete instalovat nový internetový prohlížeč, komunikátor, nástroj desktop lišty, multimediální přehrávač, televizní program nebo editor digitálních fotografií.

UI21

Internet Explorer 8.0 betaNová beta verze od Internet Exploreru, která by měla obsahovat některé vylepšené funkce. Například zde najdete upravený download manažer, větší podporu plug-inů, důraz je také kladen na zabezpečení a kompatibilitu s webovými aplikacemi.

Jméno: Internet Explorer
Verze: 8.0 Beta 1 XP
Typ: Internetový prohlížeč
Systém: Win XP
Velikost: 14,4 MB
Licence: Freeware
Cena: Zdarma
Zkušební doba: Neomezeno
Domovská stránka: www.microsoft.com

Stáhnout soubor

ObjectDockObjectDock je desktop lišta s nástroji, která zpřístupňuje jakékoli vaše programy. Nabízí rozsáhlé možnosti úpravy vzhledu a použití různých animací a efektů. Pokud chcete oživit svoji plochu, tak tento program by měl být určitě dobrým pomocníkem.

Jméno: ObjectDock
Verze: 1.90
Typ: Nástroj desktop lišty
Systém: Win XP/Vista
Velikost: 12,08 MB
Licence: Freeware
Cena: Zdarma
Zkušební doba: Neomezeno
Domovská stránka: http://www.stardock.com/

Stáhnout soubor

QuickTime playerUniverzální multimediální přehrávač, který umožňuje přehrávat video, animace a hudbu, zobrazit grafiku a text, poradí si dokonce i se scénami virtuální reality. Celkový počet multimediálních formátů obsluhovaných QT se pohybuje okolo čísla 200, z těch nejznámějších zmíníme MOV, MP3, MIDI, AVI, MPEG-1, AVR, atd. Ve formátu QuickTime si můžete stáhnout řadu trailerů k novým filmům či sledovat třeba televizi z internetu.

Jméno: QuickTime player
Verze: 7.4.1
Typ: Multimediální přehrávač
Systém: Win XP/Vista
Velikost: 21,7 MB
Licence: Freeware
Cena: Zdarma
Zkušební doba: Neomezeno
Domovská stránka: http://www.apple.com

Stáhnout soubor

TV ProgramS pomocí tohoto programu můžete na monitoru svého počítače zobrazit přehled televizních programů. V nabídce je 62 stanic, našich i zahraničních, z nichž můžete vybrat ty, které chcete, aby se zobrazovaly ve vašem přehledu. V nové verzi je přehled rozšířen o rozhlasové stanice, přičemž nastavovací možnosti pro ně jsou stejné jako pro televizní stanice. Nutná je pouze pasivní on-line registrace, tzn. pouze vyplníte a odešlete registrační formulář, ale neplatíte nic.

Jméno: TV program
Verze: 5.0.71
Typ: Televizní program
Systém: Win 98/ME/NT/2000/XP/Vista
Velikost:1,94 MB
Licence: Freeware
Cena: Zdarma
Zkušební doba: Neomezeno
Domovská stránka: http://tv.365dni.cz

Stáhnout soubor

SkypeSkype umožňuje on-line komunikaci mezi uživateli, a to s využitím P2P (peer-to-peer) technologie. Poskytuje spousty možností. Kromě hlasové komunikace nabízí i video hovor, případně komunikaci textovou, v rámci internetu je navíc veškerá komunikace zdarma. S tímto programem je možné volat i na pevné linky a mobilní sítě. Jediné, co je třeba, je nabití Skype kreditů. Textovou komunikaci lze oživit hraním jednoduchých her, odesíláním souborů či přizváním dalšího uživatele.

Jméno: Skype
Verze: 3.6.0.248
Typ: Komunikátor
Systém: Win 2000/XP/Vista
Velikost: 21,6 MB
Licence: Freeware
Cena: Zdarma
Zkušební doba: Neomezeno
Domovská stránka: http://www.skype.com

Stáhnout soubor

PhotosReViewerS organizací digitálních fotografií vám pomůže freewarová aplikace PhotosReViewer. Ta umožňuje jejich editaci i snadnou tvorbu webových galerií. Mezi její hlavní funkce patří organizace digitálních fotografií, tvorba kolekcí, prohlížení fotografií ve formě slideshows, tvorba webových galerií, změna velikosti obrázků i ořezávání, integrovaný FTP klient a WEB server.

Jméno: PhotosReViewer
Verze: 2.6.1
Typ: Organizace digitálních fotografií
Systém: Win 95/98/ME/NT/2000/XP/Vista
Velikost: 585 KB
Licence: Freeware
Cena: Zdarma
Zkušební doba: Neomezeno
Domovská stránka: http://www.digicamsoft.com/softreviewer.html

Stáhnout soubor