Hlavní navigace

Freeware pro váš počitač - 10. týden

3. 3. 2008

Sdílet

V dalším části věnované freeware můžete instalovat prohlížeč PDF souborů, internetový prohlížeč, software na vypalování, program na miniaplikace, editor hudebních aplikací nebo firewall.

Tip do clanku - webcast avast

Music CollectionProgram umožňuje snadnou správu zejména velkých kolekcí hudebních souborů MP3/WMA/OGG. Nabízí k tomu mnoho užitečných funkcí jako jsou řazení podle mnoha kritérií, seznamy, řazení do stromové struktury, řazení dle žánrů a roku, seznamy oblíbených skladeb. Tvořit lze různé kategorie skladeb (balady, rock, atd.).

Jméno: Music Collection
Verze: 2.04.630
Typ: Správa hudebních kolekcí
Systém: Win 2000/XP/Vista
Velikost: 2,69 MB
Licence: Freeware
Cena: Zdarma
Zkušební doba: Neomezeno
Domovská stránka: http://longbridge.euweb.cz

Stáhnout soubor

Adobe Reader


V současnosti prakticky nepostradatelný nástroj k prohlížení souborů ve formátu PDF. Dnes představuje tento typ dat jeden ze standardů pro šíření elektronických dokumentů na internetu. Byl vyvinut a dosud je licencován firmou Adobe, jež také (ne však sama) poskytuje nástroje pro jejich tvorbu. Mezi hlavní výhody patří věrnost zobrazení ve srovnání s originálem. V současnosti přibyla řada vymožeností, jako je např. elektronické podepisování či propracované formuláře.

Jméno: Adobe Reader
Verze: 8.1
Typ: Prohlížeč PDF
Systém: Win XP
Velikost: 23,8 MB
Licence: Freeware
Cena: Zdarma
Zkušební doba: Neomezeno
Domovská stránka: http://www.adobe.com

Stáhnout soubor

Yahoo Widget EngineYahoo Widget Engine představuje základní prostředí pro provozování miniaplikací, tzv. widgetů. Ty na pracovní plochu přináší informace a funkce nejrůznějšího druhu – ať se jedná o systémové informace, galerii obrázků, informace o počasí, kalendář apod. Vzhled widgetů je atraktivní a na pracovní ploše je můžete umístit kamkoliv. Součástí instalace programu je přes 20 widgetů a více než 3 000 dalších si v případě potřeby můžete stáhnout na internetu.

Jméno: Yahoo Widget Engine
Verze: 4.5.1
Typ: Miniaplikace
Systém: Win 2000/XP
Velikost: 14,7 MB
Licence: Freeware
Cena: Zdarma
Zkušební doba: Neomezeno
Domovská stránka: www.konfabulator.com

Stáhnout soubor


FlockFlock je speciální internetový prohlížeč pro příznivce tzv. „social-networkingu“, postavený na jádře Gecko (jako např. Mozilla Firefox). Integruje v sobě podporu pro stránky nabízející služby jako agregace odkazů, video-streaming, blogování, sdílení obrázků atd. Sjednocuje práci s těmito službami do příjemného uživatelského rozhraní, kde má uživatel po ruce např. Seznam kamarádů přihlášených k určité službě, snadné sdílení obsahu pomocí drag&drop, editaci svého blogu nebo novinky o změnách obsahu oblíbených služeb. Součástí Flocku jsou dnes běžné vymoženosti jako RSS čtečka nebo multimediální přehrávač. Stejně jako Firefox je Flock modulární a jeho možnosti mohou být rozšířeny pomocí „add-onů“, které naleznete na domovské stránce.

Jméno: Flock
Verze: 1.0.8
Typ: Internetový prohlížeč
Systém: Win 2000/XP/Vista
Velikost: 10,2 MB
Licence: Freeware
Cena: Zdarma
Zkušební doba: Neomezeno
Domovská stránka: http://www.flock.com

Stáhnout soubor

FinalBurner FreeHledáte-li schopný freewarový vypalovací program, vyzkoušejte si kvalitní aplikaci FinalBurner, která nabízí všechny běžné a nejpotřebnější možnosti pro práci s digitálními daty a jejich ukládání na přenosná média typu CD či DVD. Program vypaluje datová CD/DVD, DVD video (zachycení, časování a další nastavení), vypalování z ISO souborů apod.

Jméno: FinalBurner FREE
Verze: 1.27.0.121
Typ: Vypalovací software
Systém: Win 2000/XP/Vista
Velikost: 19,7 MB
Licence: Freeware
Cena: Zdarma
Zkušební doba: Neomezeno
Domovská stránka: http://www.protectedsoft.com

Stáhnout soubor


Komodo Personal FirewallJeden z nejlepších zdarma dostupných firewallů. Pro osobní použití je zcela zdarma a poskytne vám ochranu proti útokům zvenčí a umožní kontrolovat komunikaci aplikací nainstalovaných ve vašem počítači. Každou aplikaci můžete nastavovat zvlášť. Umožňuje i podrobnou kontrolu nad datovým tokem u každého programu.

Jméno: Comodo Personal Firewall
Verze: 2.4
Typ: Firewall
Systém: Win 2000/XP
Velikost: 7,6 MB
Licence: Freeware
Cena: Zdarma
Zkušební doba: Neomezeno
Domovská stránka: http://www.personalfirewall.comodo.com/

Stáhnout soubor