Hlavní navigace

Foxconn představil svou desku s Intelem X38

15. 10. 2007

Sdílet

Foxconn představil své vlastní řešení desky s highendovým čipsetem Intel X38. Nová deska patří do řady Digital Life zaměřené na hráče a přiznivce multimediáůních hrátek obecně.

skoleni

Nová deska od Foxconnu podporuje všechny dosud vydané procesory z rodiny Core, tedy procesory pracující se sběrnicemi o frekvenci 800, 1066 a 1333MHz. Deska má sloty jak pro operační paměti typu DDR2, tak DDR3. Do celkem čtyř DDR2 slotů můžete dát až 8GB RAM o frekvenci až 1066MHz, do dvou DDR3 slotů pak až 4GB paměti s frekvencí do 1333MHz.

Nová deská má celkem 3 PCI Express 16x sloty revize 2.0 a podporou zapojení dvou grafických karet ATI Radeon do Crossfire. Deska má dále na PCI Express 1x sloty a dva staré PCI. Dále je na desce přítomno delkem 8 USB 2.0 portů, 2 Firewire porty, dva Gigabitové ethernetové výstupy, 2 eSATA na zadním panelu desky, 6 SATA 3Gb/s portů a 1 starý IDE konektor.

Desky od Foxconnu řady Digital Life také nesou technologii zvanou Dual Digital Audio. Tato technologie podle Foxconnu poskytuje možnost posílat na různé zvukové výstupy různé zvuky. Kupříkladu může váš sourozenec ve vedlejší místosti poslouchat své oblíbené mp3 soubory a vy se můžete v klidu dívat u počítače na film.

Na desce jsou použity kvalitní kondenzátory s feritovými jádry. K chlazení desky slouží systém heatpipe a heatsink chladičů zváný CoolPipe.

Desku chce Foxconn dodat na trh v průběhu příštího měsíce. Cena má být pro evropský trh v rozmezí od 173 do 188 eur (tedy okolo 5 400 Kč).

- - Tomáš Šulc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).