Hlavní navigace

Závody Formule 1 až 2010

26. 4. 2009

Sdílet

Očekávaný návrat závodů Formule 1 na počítače a aktuální konzole se odkládá až na příští rok. Oznámili to tvůrci Codemasters.

Loni vyplynulo na povrch, že licenci na tvorbu závodních her založených na licenci Formule 1 získala společnost Codemasters.

Do té doby licenci, pečlivě udělovanou motoristickou asociací FIA, drželo Sony, které produkovalo F1 hry pouze na svou konzoli Playstation 2, respektive Playstation 3. Codemasters ale už předem oznámili, že hodlají Formuli 1 vrátit jak na počítače, tak zbylé konzole, v čele s Xboxem 360, Sony PSP a takéi konzole od Nintenda, které jsou ale přece jen zaměřené rodinnějším směrem a tak se dočkají vlastních verzí.

První odhady byly takové, že bychom se hry mohli dočkat už v tomto roce a že by mohla sledovat aktuální - mimochodem velice napínavou - sezónu. Jenže Codemasters se teď nechali slyšet, že vývoj je náročnější, než se zprvu zdálo a že se tedy dočkáme hry až na motivy příštího ročníku.

V roce 2010 hra také vyjde. Očekáváme, že se tak stane ku příležitosti zahájení nové sezóny, tedy někdy na jaře. To se nicméně týká pouze verzí pro konzole Xbox 360, Playstation 3 a té počítačové.

Hra vznikající pro Nintendo Wii a Sony PSP by se nakonec měla jmenovat ještě F1 2009 a vyjít koncem tohoto roku. Její vývoj totiž probíhá paralelně a hra tak nebude technologicky totožná s ostatními verzemi, které počítají s vyspělou grafikou a opravdu kvalitním fyzikálním modelem.

Můžeme se těšit na aktuální soupisky, a to ke každému ročníku. O akurátnost by se měl postarat také dohled asociace FIA.

Cloud23

Zdroj: Gamestar.de

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).