Hlavní navigace

Flashový PMP přehrávač Emgeton E4Cult

1. 9. 2007

Sdílet

Nejnovějším přírůstkem v již početné rodince přenosných audio přehrávačů Emgeton je model E4Cult, jehož desi...


Nejnovějším přírůstkem v již početné rodince přenosných audio přehrávačů Emgeton je model E4Cult, jehož design vychází z tradičního konceptu harddiskového jukeboxu. Svou velikostí odpovídá spíše flashovému přehrávači, kterým také je, protože je prodáván se 2 či 4 GB paměti tohoto typu (rozšiřitelnou ještě pomocí microSD karty). Jeho tělo je vyrobeno z relativně kvalitního plastu, který chtě nechtě vytváří lacinější dojem už jen tím, že je to zkrátka obyčejný plast.
Cenovou i kvalitativní kategorii nového Emgetonu potvrzují posléze také displej a firmware. TFT LCD má sice příjemnou velikost 1,8 “, ale hrubší rastr a horší podání barev. Nicméně musíme uznat, že u jiných přístrojů s cenovkou atakující hranici 2 000 jsou displeje často mnohem horší, a Emgeton se tedy vlastně nemá za co stydět. Kritika firmwaru je už ovšem plně na místě, protože ten působí, jakoby ho slavný výrobce zkopíroval z nějakého druhořadého MP3 playeru. Chybí mu styl, přehlednost a logičtěji propojený systém ovládání s přítomnými tlačítky.
Čím však E4Cult překvapí, je množství funkcí, v jejichž výpisu nechybí podpora nejrozšířenějších hudebních formátů (MP3, WMA), přehrávání videa (MTV formát, běžné video nutno překonvertovati), zobrazování fotek (JPG) a textů (TXT). Má dokonce FM tuner a dokáže nahrávat (rádio, diktafon). Nechybí mu tedy prakticky vůbec nic.
Příslušenství je u Emgetonu většinou nadstandardní, ale tentokrát jsme se žádného velkého balíku nedočkali. Přiložena je pouze velmi obyčejná šňůrka na krk, sluchátka a síťový adaptér, který je vybaven USB portem a pro přívod energie do přehrávače používá klasický USB kabel.
Novinka ve stáji Emgeton neuspokojí náročnější spotřebitele, ale běžnému uživateli nabízí za malý peníz opravdu hodně muziky. Nebýt horšího firmwaru, doporučujeme ho nyní všemi deseti, takhle ho můžeme označit jen za výhodnou koupi.
Emgeton E4Cult
Kapacita: 4 GB
Formáty: MP3, WMA, WAV, FM rádio
Rozměry:
77 × 39 × 11 mm
Hmotnost s baterií: 40 g
Funkce: záznamník:
Displej: 4řádkový grafický displej
Rozhraní: USB 2.0
Klady: cena a funkce, pěkný design
Zápory: lacinější konstrukce, nepěkné softwarové rozhraní
Cena vč. DPH: 815 Kč
www.evolve.cz
Hodnocení: 3

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).