Hlavní navigace

Flash disk, který vám u Visty rozšíří RAM

1. 2. 2007

Sdílet

Kingston představuje USB paměť DataTraveler ReadyFlash, která má zabudovánu podporu Windows Vista ReadyBoost. A výsledek? Za necelých 700 Kč máte gigabajt paměti navíc…

UI21

Kingston představuje USB paměť DataTraveler ReadyFlash, která má zabudovánu podporu Windows Vista ReadyBoost. A výsledek? Za necelých 700 Kč máte gigabajt paměti navíc…Větší obrázek.


Že je Vista náročná na operační paměť RAM je známo, a proto se výrobek Kingston Technology, hodí i z tohoto důvodu. Použít ho ale můžete i na jiných operačních systémech a za pár korun tak dostanete i hodně paměti na cesty – gigabajtová verze přijde na necelých 680 a dvougigabajtová na 1.300 Kč.

Rozšířit operační paměť byl ale v jakýchkoli Windows vždy ten nejlepší způsob, jak zvýšit výkonnost celého systému. A tady ji můžete zvýšit prostě jen na čas – pokud „flash“ nepoužíváte, může sloužit jako RAM, pokud ji potřebujete, jednoduše ji vezmete a jdete…

Za vše je ve Vista odpovědná funkce Windows ReadyBoost. Ta umožňuje, aby počítač využil pro zpracování dat a různé aplikace i jiné paměťové zdroje než obvyklé moduly RAM (více viz letáček výrobku).

DataTraveler ReadyFlash se připojuje přes rozhraní USB 2.0 a po zasunutí do konektoru se objeví dialogové okno s výběrem možných činností, včetně možnosti využít ho pro ReadyBoost.


Základní údaje
datový tok: 5 MB/s (náhodné čtení); 3 MB/s (náhodný zápis dat o objemu 512 KB)
kapacity: 1 GB, 2 GB
provozní teplota: 0° až 60° C
skladovací teplota: -20° až 85° C
rozměry: (švh): 21 x 9 x 70 mm
záruka: 5 let


Stáhněte si letáček produktu (PDF, 140 KB, čeština).


Výše uvedený dokumenet je ve formátu PDF. Ke čtení proto potřebujete program Adobe Acrobat Reader. Pokud ho nemáte nainstalován, jeho volnou verzi si stáhnete zde.

- - Bohumil Herwig, IDG on-line