Hlavní navigace

Firefox 3 alfa update

5. 7. 2007

Sdílet

Není to tak dávno, co Firefox dosáhl verze 3 a nyní už společnost Mozilla vydala poslední alfa verzi před přechodem do beta testovací fáze, od níž už je jen krůček ke konečnému veřejnému Firefox 3.

UI21

Firefox 3.0 Alfa 6 (vyvíjená pod kódem Gran Paradiso) obsahuje vylepšenou SQLite databázi, která slouží jako skladiště pro „Places“, což je nový správce historie navštívených stránek a záložek. Mezi další vylepšení patří lepší výkon při zpracování cookies, podpora individuálních nastavení pro různé webové stránky (například velikost písma), další možnosti pro zásuvné moduly a nástroje pro stahování.


Jako obvykle, Alfa verze není určena pro běžné uživatele a lidé z Mozilly to opět explicitně zdůraznili. Měli by si ji stáhnout a používat webový vývojáři a testeři, ostatní by měli zůstat u Firefoxe verze 2 či prostě u prohlížeče, který dosud používají (pokud to není Internet Explorer, chtělo by se říci :-) .

Uvedení veřejná verze Firefox 3.0 Beta 1 je plánováno na 31. července, Beta 2 se objeví v září a konečná verze by měla být ke stažení do konce roku.

Firefox Alpha 6 pro Windows, Linux i Mac OS X lze stáhnout zde

- - Alexandr Radecký