Hlavní navigace

Fanoušci XP mobilizují

16. 4. 2008

Sdílet

Windows Vista nejsou rozhodně tak populární, jak si Microsoft představoval a ani vydání prvního opravného balíčku na tom mnoho nezměnilo. Fandové starších Windows XP se snaží, seč mohou, aby XP zůstaly v nabídce obchodů.

skoleni

Kdo by si to kdy pomyslel, že nějaká skupina lidí se bude vehementně zastávat nějakého produktu Microsoftu, dokonce pořádat petice. Nicméně je tomu tak. Paradoxní přitom je, že za oblibou Windows XP stojí operační systém, který by ho měl nahradit, tedy Windows Vista.

Podle deníku Sydney Morning Herald zakládají organizované skupiny příznivců XP blogy, mají připravené komixy, dokonce i nové petice.

Argumentují jednoduše tím, že XP jsou v mnoha ohledech lepší než Vista. Hlavně jsou stabilnější, méně výkonově náročné, umožňují lepší práci s hardwarem, rozumí si s mnohem více programy, než jejich nenažraný a labilní mladší bratříček.

Od ledna už internetovou petici „Save XP“ podepsalo přes 100‘000 lidí, přidali k ní také tisíce komentářů. Požadují, aby Microsoft prodával, podporoval a dále rozvíjel Windows XP až do doby, než budou hotové Windows sedmé generace (někdy označované jako Windows Seven), které by se měly objevit v roce 2010.

Microsoft reaguje tak, jak je mu vlastní, tedy odmítá s organizátory petice komunikovat. Již jednou odložil datum konečného ukončení prodeje XP, zatím se nezdá, že by to chtěl opakovat.

Každopádně pokud Microsoft skutečně XP prodávat přestane, jistě z toho budou mít radost různé společnosti distribuující Linux, protože stále oblíbenější malé a lehké notebooky (jako je Asus Eee) prostě Vista neutáhnou, musí tedy provozovat Linux nebo XP.

- - Alexandr Radecký

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).