Hlavní navigace

Fanoušci Avril Lavigne podvádějí

27. 6. 2008

Sdílet

Fanklub popové zpěvačky Avril Lavigne se rozhodl její klip Girlfriend poměrně nefér metodou katapultovat na první místo v počtu lidí, kteří dané video shlédli na portálu YouTube.

Dosud drželo první místo vtipné video "Evolution of Dance" s počtem 90 milionů sledování, ale fanoušci "sladké" Avril vytáhli onen klip už též na téměř 90 milionů a drží se na druhém místě. Jak se jim to povedlo? Poměrně jednoduše. Zjistili totiž, že když se na video podívají a za 15 sekund stránku obnoví, tak se automaticky připočte jedno zhlédnutí. Zbytek už si asi dokážete domyslet. Nezletiletý fanklub Avril sedí doma před počítačem a znovunačítá jednu stránku.

Správci YouTube už si toho samozřejmě všimli a důrazně fanoušky varovali, že pokud nepřestanou, tak bude mít celá akce následky (jaké, to zatím nikdo nesdělil). Fanoušci si však vytyčili cíl pokořit hranici 100 milionů, což se jim už nejspíše nepodaří (i přes usilovnou snahu, na diskusních fórech stále diskutují o tom, že klikají jak o život), protože v této chvíli už počty zhlédnutí rostou normálním tempem, YouTube už provedl základní opravná opatření.

- - Tomáš Šulc