Hlavní navigace

Fallout 3 Mothership Zeta

9. 8. 2009

Sdílet

Nikdo nevložil více lásky do hry, než Bethesda do Falloutu 3. S pátým stažitelným obsahem nejenže Bethesda přináší kvalitu a prodlužuje život svému největšímu titulu, ale nabízením obsahu ke stažení bez prodlev a za přijatelnou cenu také stanovuje model, který mohou sledovat všichni ostatní vydavatelé.

F3 MZ 1

Poslední DLC k Falloutu 3 začíná velmi podobně jako první čtyři. V rádiu zaslechnete podivný signál a vy jste přesně ta pravá osoba, které je zapotřebí. Vybouranou vesmírnou loď najdete rychle, a jakmile se k ní přiblížíte, Scotty vás přenese na palubu. Další věc, které si všimnete, jsou malí zelení mužíci, držící obrovské ostré předměty mířící na vaše hrdlo.

Vaším úkolem je uprchnout z enormní kosmické lodi a vrátit se zpět na Zemi. Během hledání únikových modulů potkáte některá velmi barevná NPC, získáte nové ničivé zbraně, zachráníte Zemi před zničením paprskem smrti, rozstřílíte bohatou paletu ufonů a odpálíte více generátorů, než dokážete spočítat.

F3 MZ 2

Vetřelci však postrádají jakýkoliv náznak hrozby. Jsou vysocí přibližně jako čtvrťák a drsní jako šprt. Tihle chlapíci že mají být nebezpeční? Ha! Lehce zničitelní ufoni se zelenou krví, co mluví jako Ewokové a nekryjí se před střelbou, nejsou žádná hrozba. Samozřejmě jsou i jejich silnější verze, ale ani ty nejsou žádný problém.

Hraní Mothership Zeta je příliš lineární. Na lodi není příliš míst, kam jít a nekonečné putování koridory a opakující se souboje MZ nepomáhají. Díky mnoha předmětům (truhly s municí, zbraně získané z mrtvých vetřelců, léčebné oblouky) vypadá MZ spíš jako procházka parkem než nebezpečný únik z lodi, která je domovem análně sondujících vetřelců.

F3 MZ 3

Kombinace neschopných nepřátel a mise, které postrádají jakoukoliv představivost, jsou velikým zklamáním, ale Mothership Zeta má i své světlé chvilky. NCP dávají MZ život. Nejenže opravdu pomáhají, ale také jsou zábavné a občas si zavtipkují na účet vesmírných dobyvatelů. MZ také obsahuje parádní scifi scény. Pohled na Zemi z vesmíru je dech beroucí a procházky po lodi jsou zábavné. Bohužel je těchto momentů velmi málo a moc často se neobjevují.

Vzato jako celek, DLC pro Fallout 3 byl fantastický. Poslední část DLC však nekončí tak, jak by většina hráčů předpokládala. Zábava při hraní Mothership Zeta je něco mezi Broken Steel (který měl vyjít první) a Point Lookout (který měl vyjít poslední). A i když je prostředí stejně tak unikátní, jako The Pitt a Operation: Anchorage, MZ postrádá její smysl.

F3 MZ 4

PRO: Paprsky smrti jsou vždycky skvělé, NPC jsou propracovanější, parádní sci-fi scény
PROTI: Příliš lineární, postavy s vyšší úrovní nebudou mít žádné problémy, bloudění v koridorech

VERDIKT: Poslední DLC k Falloutu 3 přesunul dění v nudném světě na poslední frontu, ale zdá se, že to místo pořádných bojů skončilo pláčem hráčů. Pořád je ale jakýkoliv důvod k hraní Fallouta 3 dobrý.

HODNOCENÍ: 70%

F3 MZ 5

skoleni

Autor: Terry Terrones, GamePro Arcade

Překlad: David Kindl

Autor článku