Hlavní navigace

Facebook upravil podobu profilů. Ty teď zprostředkují exkurzi do vašeho života

7. 12. 2010

Sdílet

Nejrozšířenější sociální síť na světě v neděli večer představila novou podobu profilů, která má zdůraznit nejdůležitější období a součásti vašeho života, včetně biografických informací, fotografií, vzdělání, pracovních zkušeností a významných vztahů.

Nové pojetí profilové stránky bylo oznámeno (a ještě ten samý večer spuštěno) během amerického pořadu 60 Minutes, který na CBS běží již od roku 1968 a jeho včerejší díl byl věnován právě 26letému otci a zároveň výkonnému řediteli Facebooku, Marku Zuckerbergovi. Na celý pořad se můžete podívat na webu CBSNews.com.

Uživatelé mají na svých profilech nově možnost vyzdvihnout důležité okamžiky svého života. Záložky z vrchní strany profilu uvolnily místo novým prvkům a ve formě odkazů je nyní najdete v levém menu. Napříč záhlavím vašeho profilu se přímo pod jménem nachází editovatelný seznam těch nejzákladnějších informací o vás doplněný o malé ikonky symbolizující konkrétní údaj. V předešlém rozvržení se tyto informace nacházely až pod příslušnou záložkou.

Nový vzhled profilů na Facebooku - biografické informace

Snad nejpozoruhodnější změnou je miniaturní pás pěti zmenšených fotografí, na nichž jste byli za poslední dobu označeni. Umístěn byl hned pod biografické informace. Pokud některou z automaticky dosazených fotografií v tomto pásu zobrazovat nechcete, stačí na fotografii najet myší, v pravém rohu kliknout na křížek a nechat ji tak nahradit snímkem jiným. Modifikovat tak můžete celý pás.

Pod navigačními odkazy v levém sloupci se nachází seznam vašich přátel, jež lze nově seskupovat podle toho, jak jsou pro vás důležití. Můžete si tak vytvořit například seznam vašich spoluhráčů ve fotbale, lidí, se kterými jste vyrůstali, nebo chodili na vysokou. Defaultně je první pozice přiřazena vašim drahým polovičkám a následována přáteli na Facebooku, rodinou a vlastními seznamy.

Nový vzhled profilů na Facebooku - fotografie

Sekce poskytující informace o vašem vzdělání a pracovních zkušenostech velkou změnu neprodělala, můžete však například přidávat současné či bývalé kolegy z práce nebo vytvářet seznamy největších projektů, kterých jste se na určitých pracovních pozicích účastnili. Co se vzdělání týče, lze nově sdílet třeba to, na jaké hodiny a s kým jste ve škole docházeli.

Po práci a vzdělávání přichází čas samozřejmě na zájmy a oblíbené filmy, televizní pořady a knihy. Vaše oblíbené citace vás od nynějška charakterizují v sekci „Filosofie“ a všechny příznivce sportovního vypětí jistě potěší nově vytvořená sekce věnovaná právě sportu.

Nový profil si můžete nastavit na této stránce, změna ale nakonec nemine nikoho z nás. Začátkem příštího roku by již měla být aplikována na všech profilech.

skoleni

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).