Hlavní navigace

Facebook pomáhá policii řešit zločiny

21. 4. 2008

Sdílet

Britští uživatelé jedné z nejpopulárnějších sociálních sítí na světě - Facebooku - mají nyní možnost přispět k odhalení pachatelů trestné činnosti.

skoleni

Facebook pomáhá policii řešit zločiny


Policie v britském Manchesteru začala používat nový nástroj, který jí umožní lepší komunikaci s veřejností. Aplikace, jež byla vyvinuta pro server sociální sítě Facebook, zlepšuje informovanost a spolupráci místních obyvatel při boji proti kriminalitě. Po instalaci začne uživatel dostávat upozornění na nejrůznější kriminální činy a má možnost se k nim vyjádřit a doplnit vlastní svědectví. Představitel manchesterské policie Rob Taylor k tomu uvedl: “Facebook má 59 milionů uživatelů, z toho 7 milionů žije ve Velké Británii a my jsme si uvědomili, že toto je vynikající způsob, jak zvýšit povědomí o našich místních incidentech a zároveň získat více informací vedoucích k dopadení pachatele.“ Novou aplikaci si již přidalo přes 300 lidí. To dokazuje, jak velký potenciál se skrývá v komunikaci mezi státní správou a obyvateli prostřednictvím sociálních sítí, případně jiných moderních prostředků.Obrázek pochází z webu www.blogspot.com

Situace v ČR

České ministerstvo vnitra již dnes vydává svoje regionální zprávy (např. Praha - http://www.mvcr.cz/rs_atlantic/project/section.php?ids=222) ale jejich forma neumožňuje psaní rychlých komentářů. Myslíte si, že by podobný projekt mohl být úspěšný i v České republice, případně měli byste o podobné informace zájem?

- - Ondřej Pilát

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).