Hlavní navigace

Fable: The Lost Chapters - dojmy

8. 9. 2005

Sdílet

Vydání očekávaného RPG Fable: The Lost Chapters od Lionhead Studios se nezadržitelně blíží. Hru jsme důkladně otestovali a dnes vám přinášíme první dojmy. Podrobnou recenzi najdete v říjnovém GameStaru!

Na počítačovou verzi xboxového RPG Fable od Lionhead Studios jsme byli skutečně hodně zvědaví. Nejenže nabízí mnohem kvalitnější grafické zpracování, ale rovněž původní hru obohacuje o spoustu nových questů. Fable: The Lost Chapters je tedy plnohodnotným titulem, který si s chutí mohou vyzkoušet i ti hráči, kteří si kdysi užívali již ve společnosti xboxové verze.

Jak již bylo řečeno v mnoha tiskových zprávách, rozhovorech a preview, Fable: The Lost Chapters je hlavně o životě hlavního hrdiny. Na začátku hry se tedy vžijete do role malého chlapce, jenž musí rychle sehnat dáreček pro svoji sestru k narozeninám, na které opět zapomněl. Pobíhá tedy po rodné vesničce Oakvale, debatuje s NPC a řeší drobné úkoly, jež ho postupně dovedou až k vytouženému cíli. Hráči se příjemně baví, žasnou nad vynikající audiovizuální stránkou (screenshotová galerie) a učí se základní principy hry. Hned první z úkolů můžete splnit jako správný klučina nebo jako pěkný spratek, který si zaslouží pořádný výprask. Fable: The Lost Chapters je zkrátka o tom, jak se dokážete protlouct životem vašeho hrdiny. Můžete být dobří nebo zlí a podle toho se vaše postava bude vyvíjet.

Jakmile seženete dáreček pro vaši milovanou sestřičku, události naberou rychlý spád. Oakvale vezmou útokem drsní bandité a osud střapatého klučinu zavede do cechu hrdinů. Zde vás čeká trénink a příval informací o třech možných způsobech boje: na blízko kontaktními zbraněmi, na dálku lukem či kuší a pomocí magie. Samozřejmě záleží na vás, jak budete tyto tři větve kombinovat a podle toho se dále specializovat. Vývojový systém Fable: The Lost Chapters je vskutku originální a nehraje si na žádný postup na úrovních. Hrdina stárne, plní hlavní i vedlejší úkoly a zažívá řadu zajímavých událostí. Vývojářům z Lionhead Studios pod vedením Petera Molyneuxe se povedlo vytvořit vynikající směs, ve které narazíte na spoustu prvků, jež v jiných RPG rozhodně nenajdete.

Ale to bychom hodně předbíhali. Podrobnou recenzi Fable: The Lost Chapters najdete v říjnovém čísle GameStaru, které vychází již 23. září 2005.