Hlavní navigace

eyeVio - Sony chce vlastní YouTube

3. 5. 2007

Sdílet

Sony spustilo v Japonsku svůj webový portál určený ke sdílení videonahrávek a samozřejmě nabízející možnost se k těmto fantastickým počinům uživatelů vyjádřit v blogu.

MIF21

I když písmo neznalému uživateli kavkazského genotypu připadá spíše jako rozsypaný čaj, náš kolega vedoucí tokijskou pobočku IDG tvrdí, že eyeVio vyhledává obsah stějně skvěle jako YouTube v angličtině nebo češtině, včetně slovních hříček.


Uživatelé zaplňují tento web svojí tvorbou již od pátku a i když to Sony hlasitě nepřizná, cílem je vytvořit lokální protiváhu YouTube. A angličtinu lze na stránky kdykoliv doplnit.

eyeVio umožňuje nahrání klipů, samozřejmě jejich shlédnutí i přístup do skupin, kde je nabízen komerční obsah zahrnující návrhářskou tvorbu, spisovatele, ale i třeba modeling. Video může mít maximální velikost 150 MB a akceptovány jsou formáty MPEG-4, MPEG-2, MPEG, Flash Video, 3GP, 3GP2, Windows Media Video, AVI, Quicktime, DVD VOB a Real Media.

Sony tvrdí že má upload nahrávek plně pod kontrolou, aby se vyhnulo potížím, kterým čelí YouTube, nicméně nespecifikovalo, jak je toto zajištěno.

Sony tradičně provozuje své projekty bez účasti dalších společností, ale eyeVio umožňuje kromě downloadu do Walkmanů a Playstation Portable, stahovat obsah i ve formátu pro iPod. Navíc uživatelé Google Gmail mají po zadání informací o účtu zvolit automatický import svých kontaktů.

- - Tomáš Jirásko