Hlavní navigace

Exilim EX-FS10: Skutečný expres od Casia

26. 1. 2009

Sdílet

Dávno pryč je doba, kdy byla firma Casio dobře známá díky solárním kalkulačkám. Dnes se výrazně prosazuje i na trhu digitálních fotoaparátů. To ostatně potvrzuje i nový kompakt EXILIM EX-FS10, který je vybaven velmi výkonným sekvenčním režimem.

S fotoaparátem Casio EXILIM EX-FS10 je možné pořídit sérii snímků v šestimegapixelovém rozlišení nečekaně vysokou rychlostí až 30 snímků za sekundu. Navíc si můžete vybrat, kolik snímků v jedné sérii chcete exponovat: zde lze volit od pěti až do třiceti snímků. Dostatečná kapacita vnitřní paměti umožňuje také natáčet video se zcela speciálními parametry. V rozlišení 224 x 168 pixelů je možné pořizovat 210, 420 nebo až těžko uvěřitelných 1000 snímků za sekundu. Jen pro pořádek připomínáme, že běžné fotoaparáty pracují při natáčení videa obvykle s frekvencí kolem 30 snímků za sekundu. Další nabízená  rozlišení videzáznamu zahrnují mimo jiné i volbu 1280 x 720 bodů (tedy HD kvalitu).


Casio Exilim EX-FS10Dále zmíníme, že Casio EXILIM EX-FS10 patří do devítimegapixelové kategorie (rozsah citlivosti se pohybuje od ISO 100 do ISO 1600) a jeho objektiv poskytuje maximálně trojnásobné optické přiblížení. Optická soustava tohoto rychlíka je vůbec jedinou jeho slabinou. Světelnost objektivu v rozsahu od F3,9 do F5,4 je velmi podprůměrná, takže snímání za zhoršených světelných podmínek se může stát noční můrou vlastníka této novinky. Také 2,5-palcový LCD displej je na dnešní poměry, kdy přestávají být něčím výjimečným třípalcové obrazovky, poněkud krokem zpět.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).