Hlavní navigace

Exkluzivně – IDF Spring 2008

1. 4. 2008

Sdílet

Intel Developer Forum (zkráceně IDF) je akce pořádaná společností Intel Corporation, která se opakuje nejčastěji dvakrát do roka. Letošní jarní setkání vyšlo na město Shanghai a my jsme jako jediní z ČR přímo v místě dění tak, abychom vám mohli exkluzivně zprostředkovat aktuální informace.Intel Developer Forum Spring 2008 se letos koná od 1.4. do 3.4. v městě Shanghai, největším centru zahraničního obchodu Čínské lidové republiky. Toto město je trochu atypické tím, že zde žije mnoho cizinců a město disponuje statutem zvláštní ekonomické zóny a díky tomu zde neustále rostou nové a nové čtvrti, které mají za úkol ubytovat více jak 16 milionů obyvatelů, kteří patří pod Shanghai a nejbližší okolí. První dojem z tohoto velkoměsta je ohromující – všude, kam jsme dohlédli, stojí nebo se stavějí, mnohopatrové výškové budovy s mnoha desítkami bytových jednotek pro nové nájemníky. Za dne, kdy přes opar způsobený oxidem uhličitým z milionů motorových vozidel, je to nehezký pohled, vše se ale změní po setmění, kdy se celé město zahalí do neonového pláště a člověk se může kochat nepřebernými tvary a barvami, kterými jsou obepnuty mrakodrapy a výškové budovy. O samotném městě se dozvíte více ze zvláštního článku, ve kterém nastíníme život, slasti a strasti čínského velkoměsta, včetně rozsáhlé fotogalerie.Zpět ale k samotnému IDF – na těchto konferencích vždy společnost Intel odhalí vybraným novinářům z celého světa svoje plány na několik měsíců dopředu, mnohdy však prozradí své plány ještě dalekosáhlejší. Od právě začínajícího jarního setkání si slibujeme prozrazení zásadních informací o připravované mikroarchitektuře Intel Nehalem (předpokládáme, že budou k dispozici i první inženýrské samply mikroprocesorů na této architektuře postavených), ale bude toho samozřejmě mnohem více.

Rozpis akcí pro 1. 4. 2008:

Den první – 1. 4. 2008 – IDF International Press Day
Úvodní slovo si vezme v 10:00 místního času (tedy v 04:00 vašeho) slovo Vice President and General Manager Intel PRC, pan Ian Yang.

Následovat bude představení klíčových plánů společnosti Intel do budoucnosti a poslechneme si tři přednášky na téma mobilita. Poté je plánové shlédnutí připravených dem na téma bezdrátové komunikace, Energy Efficienty Communications, nových vstupních metod a jiné. Chybět nebude ani showcase přítomných vystavovatelů, ze které vám jistě přineseme zajímavé fotografie a popis novinek.Pokusíme se vám ukázat a popsat ty nejzajímavější novinky, proto čekejte celkové denní shrnití s mnoha fotografiemi.

Kompletní přehled (a něco navíc) na vás bude čekat také v novém čísle časopisu PC WORLD, kde si budete moci přečíst souhrnnou reportáž z jarního Intel Developer Forum konaného v čínském městě Shanghai.

1. část: IDF Spring 2008 - den první
2. část: IDF Spring 2008 - den druhý
3. část: IDF Spring 2008 - den třetí

- - Petr Matuška

skoleni

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).