Hlavní navigace

Ex-Broadcom CEO - drogy a prostitutky pro všechny

15. 7. 2007

Sdílet

Další díl některé americké telenovely? Nikoliv, to pouze bývalý šéf Broadcomu a jeho poskok se do sebe pustili ve sporu o peníze, kde se pro obvinění nejde daleko a kostlivci vypadávají ze skříní.

cybersecurity22

Civilní žaloba, kterou byl Henry Nicholas III, bývalý prezident a CEO Broadcomu obvíněn ze špatného zacházení se zaměstnanci, užívání drog a služeb prostitutek, přitáhla i pozornost úřadů vyšetřujících antedatování akciových opcí Broadcomu.


Nicholas, který rezignoval z funkcí v Broadcomu v lednu 2003, je nyní obniněn bratranci Kenjim a Scottem Kato - jeho bývalými zaměstnanci. Žaloba podaná již v listopadu obviňuje Nicholase a jeho právníky kromě jiného za protizákonné propuštění, porušení smlouvy a způsobení emocionální úzkosti.

Wall Street Journal v pátek také přinesl informaci, že Úřad státního návladního v Californii, vyšetřující antedatování akciových opcí Broadcomu, se začal o tato obvinění rovněž zajímat. Již v dubnu totiž Federální úřad pro vyšetřování (FBI) vyslechl Kenjiho a tento týden bylo podle WSJ u výslechu několik dalších zaměstnanců. Broadcom, výrobce čipů pro komunikační zařízení, totiž oznámil odhalení opcí na 232,9 milionů akcií, které byly antedatovány v letech 1999-2003. 9,7 milionu akcii šlo výkonnému managementu. Broadcom tak celkem musel vynaložit 2,24 miliardy připadající na tyto akcie a jejich výnosy.

Nicholasův právník, Steven Silverstein, označil obvinění za kompletní a totální nesmysly, za vykonstruované lži. Podle něho se Kenji a Scott snaží jenom vydírají peníze. Na otázku, proč se státní návladní zaobírá i civilním sporem reagoval že neví, jaká by vůbec mohla být relevantnost této záležitosti ve věci antedatovíní opcí. Kenjiho právník odmítnul celou věc komentovat a mluvčí Úřadu státního návladního se dosud nevyjádřila. Silverstein k tomu uvedl, že popisovaná dohoda byla částí operace losanegelského úřadu šerifa ve věci Katoóvých vyděračských pokusů. "Od první chvíle, kdy jsme to od toho chlapce slyšeli, jsme věděli, že to není pravda ... a kontaktovali jsme policii."

Kenji Kato, který se charakterizuje v soudních spisech jako Nicholasův bývalý osobní asistent řekl, že Nicholas mu v prosinci nabídl vyrovnání více než 2,9 milionů USD, pokud žalobu stáhne.

Kenji pracoval pro Nicholase od října 1999 do dubna 2006. Podle něj během tohoto období Nicholas pořádal divoké párty, pravidelně užíval drogy jako kokain. Během působení v Broadcomu najímal pro sebe a obchodní partnery prostitutky a "kořenil" jejich nápoje extází, aby snížil jejich zábrany a bdělost. To je zřejmě ta část, která zaujala státního návladního.

To, že Kenji bude ale zřejmě rovněž pěkný ptáček, (Nicholas ho ovšem zatím s přehledem trumfuje co do obvinění) ukazuje nejenom to, že emocionální úzkost pocítil najednou až nyní :-), ale také to, že podepsal dohodu o mlčenlivosti - dvakrát. Jednou ve společnosti Level 7 LLC a podruhé v The Management Company LLC. Obě jsou vlastněné Nicholasem a Kenji se nyní rozhodl se těmito smlouvami úplně neřídit.

Kato hrozil uveřejnit "jistá údajně citlivá privátní fakta ... která se výslovně zavázal držet v tajnosti, " stojí v "protižalobě" Level 7. "Kato se dopustil protiprávního jednání zveřejněním těchto hrozeb ... a mohl by způsobit ohromné a nenapravitelné poškození žalobců." A co jsou ta fakta?

Nicholas prý pravidelně řval na zaměstnace a nutil Kenjiho nosit Nicholasův pytlík s drogami. Rovněž požadoval aby Kato užíval drogy společně s ním. "Já jsem byl pravidelně vystaven ... velikému hýření a prostopášnostem při práci pro Nicholase. Poprvé jsem požil kokain když mi Nicholas strčil lžíčku s práškem pod nos, protože jsem usínal únavou v momentě, kdy na mě mluvil. Časem jsem se dostal do víru jeho extrémního životního stylu. Ke konci již Nicholas užíval velké množství drog, včetně kokainu a heroinu. Úplně se odloučil od přátel a rodiny."

Nicholas následně zastavil Katovi platby, i když po něm i nadále vyžadoval práci. V okamžiku, kdy Kato skončil pracovat opro Nicholase, dluh činil 150 000 USD. Nicholas mu slíbil zaměstnanecké výhody a opce na akcie Broadcomu, ale ty nikdy nebyly doručeny.

TO BE CONTINUED... :-)

- - Tomáš Jirásko

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).