Hlavní navigace

Eurocase ML 550-F25

1. 5. 2007

Sdílet

Eurocase patří spíše mezi objemové dodavatele, v jejichž skříních se objevují tisíce standardních PC sestav. Vý...


Eurocase patří spíše mezi objemové dodavatele, v jejichž skříních se objevují tisíce standardních PC sestav. Výrobce ale nabízí delší dobu i luxusnější modely koneckonců proč uvolňovat na pracně dobytém trhu místo konkurenci.
Do kategorie dražších modelů patří i Eurocase ML 550-F25 klasická počítačová skříň formátu miditower, schopná pojmout desky formátu ATX a mATX. Hned zpočátku nás poněkud zarazil malý počet dodaných úchytů pro základní desku pro instalaci typu ATX jsme museli sáhnout do vlastních zásob. Velký vnitřní prostor jednak usnadňuje vlastní vestavbu komponent a rovněž potěší ty, kdo plánují osadit velké množství disků či mechanik není problém vměstnat až čtyři optické jednotky, disketovou mechaniku či čtečku, a až pět pevných disků.
Skříň je navzdory poměrně tenkému plechu dostatečně tuhá a dobře zpracovaná (tenčí materiál navíc znamená nižší hmotnost), celkové zpracování je na velmi dobré úrovni a hebká černá barva vyvolává dojem luxusu. Bohužel jen do okamžiku, než vše zapojíte a zapnete pak se skříň modře rozzáří na čelním panelu (průsvitné akrylátové žebrování bohužel výrobce osadil modrou LED diodou) a zažehne se též boční hypermegasupergigaventilátor. Toto čtvrtmetrové "nukleární hovado", umístěné v levém bočním krytu, je z hlediska chlazení výtečné odvádí účinně teplo jak od grafických karet a procesoru, tak i z prostoru za pevnými disky. Radost tak kazí jen další modré LED diody a hlučnost, zejména při vyšších otáčkách. Vedle bočního ventilátoru navrženého patrně konstruktéry temelínských turbín lze skříň osadit ještě dvěma ventilátory o rozměrech 8 až 12 cm. Děrování v horní stěně a na dalších místech skříně usnadňuje případné chlazení, zároveň ale umožňuje snadný vstup prachu do skříně, čeká vás tedy častější úklid. V dodávce je i 550W napájecí zdroj, jeho hlučnost je však i přes 14cm ventilátor relativně vysoká, a proto ho doporučujeme vyměnit za tišší model je škoda, že výrobce nenabízí skříň ve verzi bez zdroje.
Skříň se osvědčila z hlediska chlazení použití dvou tichých 120mm ventilátorů spolu s napájecím zdrojem nízké hlučnosti udělalo své, a tak i přes vysokou zátěž dokázala počítačová skříň uchladit všechny sledované komponenty (CPU, VGA, čipset, HDD) perfektně. Uvažujete-li navíc o přetaktování, můžete využít schopnosti obřího bočního ventilátoru v našem případě byla kupř. GeForce 8800 GTX až o 10 °C chladnější i při jeho nejnižších otáčkách. Musíte se ale smířit s vyšší hladinou akustického i světelného znečistění.
Celkový dojem bohužel kazí téměř výstřední vzhled modře podsvícené přední masky, stejně jako levé bočnice, taktéž obdarované modrým světlem. V kombinaci s nepříliš povedeným napájecím zdrojem a cenou skříně přesahující částku 2 200 Kč (bez zmiňovaných 120mm ventilátorů) se jedná pouze o průměrnou skříň s lepšími chladicími vlastnostmi.

Eurocase ML 550-F25

Middletower ATX skřín s obřím bočním ventilátorem. Zdroj 550 W. Pozice 4x 5,25", 1x 3,5", 5x HDD 3,5".
Nadprůměrné chlazení
zejména VGA
Nepříjemné podsvícení
hlučný zdroj
Cena vč. DPH: 2 205 Kč
K testu zapůjčila firma: Partis/Eurocase, www.eurocase.cz