Hlavní navigace

EU prodloužila výchovný program Safer Internet

1. 3. 2008

Sdílet

Program Safer Internet, omezující zobrazování některých internetových stránek na území EU za účelem ochrany výchovy, dětí byl prodloužen o další rok.

Evropská unie vydala rozhodnutí o prodloužení programu Safer Internet do konce roku 2009, zároveň byl změněn jeho název na Safer Internet plus. Hlavním cílem programu je ochránit především děti před „škodlivým“ materiálem vyskytujícím se na internetu. Od začátku se ale EU potýká s problémem jak vymezit tento „škodlivý“ materiál, jelikož legislativa každého členského státu unie na to má jiný názor. Výsledkem je boj proti širokému spektru stránek u pornografie, násilí a rasismu počínaje a xenofobií, anorexií či sebevraždami konče.


Nástrojem pro boj s takovými weby má být například vyhlášení Dne za bezpečný internet (12.2.), zřízení horké linky pro oznamování těchto stránek ohrožujících výchovu dětí a následný zákaz provozu stránek. Podle mnohých občanů i politiků je program v této podobě prakticky k ničemu, u představitelů EU však převládá názor, že je to pořád lepší než nedělat nic, jak mnozí jiní také navrhují.

- - Adam Šoltys