Hlavní navigace

Emergency 2012 – zachraň se kdo můžeš!

12. 10. 2010

Sdílet

Adrenalinová real-time strategie, kde budete svádět boj nejen s ohněm, ale především pak s neúprosným časem na záchranu lidských životů i zkrocení nebezpečných přírodních živlů.

Katastrofických filmů jsme už viděli spousty a stejně tak jsme už slyšeli několik černých scénářů, že se zaručeně blíží konec světa. Další celosvětová katastrofa má „údajně“ nastat 21. prosince 2012, jak předpovídá mayský kalendář, čínská kniha I Ching a mnoho dalších proroků, kteří tvrdí, že soudný den je předpovězen na toto datum. Ať už se jedná o fikci či reálnou hrozbu, celý svět toto datum vyhlíží s napětím. A jelikož je rok 2012 dobře obchodovatelným „artiklem“, firmy chrlí jeden nápad za druhým. Jedním z nich je i počítačová hra Emergency 2012 od studia Quadriga Games.

Emergency 2012 je real-time strategie, která je doplněna i RPG prvky. Do rukou se vám dostanou různé jednotky záchranného sboru (hasiči, police, záchranka, vyprošťovací technika, atd.). Ty pak musíte správně korigovat, abyste zachránili lidské životy před běsnícími živly. Místa postižená katastrofou musíte co nejrychleji zachránit, odklidit trosky, evakuovat obyvatele, či uklidnit případné nepokoje.

Hra nabídne rozsáhlý singleplayer, kde se můžete těšit na dvanáct různorodých misí. Podle posledních informací ve hře nebudou chybět mise po ničivém zemětřesení, tsunami, gigantických požárech, hurikánech, a dalších přírodních katastrofách. Tvůrci slibují, že se ve hře objeví realistický cyklus dne a noci i dynamický systém počasí s velkým množstvím speciálních efektů.

skoleni

Jisté je i to, že Emergency 2012 bude obsahovat multiplayer, kde si budete moci změřit zkušenosti s jinými hráči. Hra má oficiálně vyjít 5. listopadu, bohužel smutnou zprávou je to, že se dočkají jen PC hráči. Vývoj na konzole se zatím neplánuje!