Hlavní navigace

Editujte video s novým Pinnacle Studio 11

25. 4. 2007

Sdílet

Skupina produktů Studio 11, která by se měla objevit v prodeji v květnu 2007, je navržena tak, aby jeji tři produkty - Studio, Studio Plus a Studio Ultimate, splnily široké požadavky klientů zpracovávajících video, samozřejmě včetně připravenosti na Windows Vista.

Nová generace Pinnacle Studio nabízí nástroje pro zpracování a sdílení videa, které podporují nové HD formáty jako AVCHD, Microsoft Windows Vista I disponují možnosti online sdílení videa prostřednictvím webu.. Klíčovými oblastmi jsou dostupnost High Definition formátu pro běžné uživatele videa, rozšiřování videoobsahu sdíleného prostřednictvím webu a uvedení operačního systému Windows Vista. Znamená to editaci formátu AVCHD, vypalování HD DVD disků a publikování videa jedním kliknutím.


Pinnacle Studio 11
Navrženo pro jednoduchou editaci videa pro začínající videoamatéry, Pinnacle Studio nabízí několik zautomatizovaných a čas spořících funkcí, díky kterým umožní uživatelům v několika málo krocích archivovat jejich videonahrávky a vytvářet vlastní filmy. Funkce Web publishing umožní prostřednictvím jednoho kliknutí publikovat video na Yahoo! Video pro veřejnost.

Pinnacle Studio Plus 11
Pinnacle Studio Plus obsahuje veškeré vlastnosti Pinnacle Studio, a k nim přidává další pokročilé editační funkce, efekty a autoringové možnosti. Součástí těchto vlastností je i kompletní zpracování formátu HD s nativní HDV a AVCHD editací a HD DVD vypalováním. Uživatelé mohou vypalovat disky na standardní DVD vypalovačce a používat standardní DVD disky a v závislosti na formátu je přehrávat v posledních HD DVD přehrávačích.

Pinnacle Studio Ultimate 11
Je novinkou v této produktové rodině. Studio Ultimate kombinuje vlastnosti Pinnacle Studio Plus s vybranými integrovanými, nástroji pro zpracování audia a videa. Nástroje byly navrženy pro všechny uživatele, kteří chtějí a potřebují upravovat více parametrů a tím více ovlivňovat kvalitu a vzhled videí.Pinnacle Studio Ultimate obsahuje BIAS SoundSoap (nástroj na čištění zvuku) , osvětlovací nástroj a ‘film look’ efekty od ProDAD VitaScene, přesný Pan a Zoom od StageTools™ MovingPicture, a zelené klíčovací plátno pro snadné dosažení profesionálních efektů.

Pinnacle Studio verze 11 obsahuje ještě další nástroje pro vylepšení editace. Např. nastavitelné uživatelské rozhraní nejenom umožní umístit nástroje podle potřeby, ale je možné ho jednoduše integrovat i pro širokoúhlé monitoryGenerátor hudby Scorefitter vytváří hudební soundtracky v přesně definované délce a stylu na základě potřeb. Scorefitter’ pracuje se soubory o vzorkovacím kmitočtu 48kHz a dosahuje tím vysoké kvality, lepší než kdykoli dříve. A s více než 40 zdrojovými soubory a širokou oblastí variací nabízí téměř neomezené možnosti. Tato nejnovější verze má rovněž vyšší rychlost importu a exportu souborů a je plně kompatibilní s operačním systémem Windows Vista.

Pinnacle Studio, Pinnacle Studio Plus a Pinnacle Studio Ultimate mají doporučené koncové ceny 990 Kč, 1 890 Kč a 2 490 Kč včetně DPH a budou v prodeji od začátku května 2007. Upgrady z programu Studio 10 na verzi 11 budou rovněž k dispozici v průběhu května.

- - Tomáš Jirásko

UI21