Hlavní navigace

Dvoufázové ověřování při používání internetových služeb - 13.díl

9. 1. 2014

Sdílet

 Autor: © arrow - Fotolia.com
Při dvoufázovém ověřování se kromě uživatelského jména a hesla používá ještě další zabezpečovací údaj, obvykle nějaký bezpečnostní kód.

Samozřejmě se nejedná o žádný zázračný všelék, který by jednou provždy učinil přítrž všem pokusům o prolomení zabezpečovacích údajů, ale při používání internetových služeb typu Facebook, Twitter, Dropbox a jim podobných určitě poskytuje vyšší úroveň zabezpečení, než je pouhá ochrana pomocí uživatelského jména a hesla.

Předchozí díl

Asociace čísla mobilního telefonu s účtem na Twitteru

Pokud je tlačítko šedé (neaktivní): V tomto případě budete muset svému účtu nejprve přiřadit telefonní číslo svého mobilního telefonu: vyberte ze seznamu v levé části okna položku Mobile. Vyberte ze seznamu zemi či oblast, v níž žijete, do políčka Phone number zadejte číslo svého mobilního telefonu a poté stiskněte tlačítko Activate phone.

Poté vás Twitter požádá, abyste ze svého mobilního telefonu odeslali text a tím mobilní telefon aktivovali. Jakmile text odešlete a jakmile jej Twitter přijme, pak se před vámi objeví řada možností, jak přijímat aktualizace v podobě textových zpráv. Nastavení můžete provést buď hned, nebo se k němu vrátit později. Poté se vraťte do sekce Security and Privacy a nakonfigurujte dvoufázové ověřování podle výše uvedeného popisu.

Po dokončení konfigurace vám pak od tohoto okamžiku budou při každém pokusu o přihlášení do vašeho účtu přicházet textové zprávy, které budou obsahovat šestimístný ověřovací kód. Po zadání tohoto kódu stiskněte tlačítko Submit. Používáte-li jakékoliv klienty Twitteru, které máte s Twitterem asociovány, pak vězte, že se v žádné z nich nebudete muset znovu přihlašovat. Pokud naopak na kterémkoliv z vašich zařízení nainstalujete nějakého nového klienta, pak se situace poněkud zkomplikuje.

Přihlašování do Twitteru pomocí klienta

Chcete-li se do Twitteru přihlásit pomocí klienta po zapnutí dvoufázového ověřování, pak budete muset pro přihlášení použít dočasné heslo. To získáte tak, že se na webu Twitter.com přesunete na stránku pro konfiguraci této služby, v levé části okna vyberete položku Password a poté v pravém horním rohu vyhledáte tlačítko Generate. Twitter vás požádá o zadání svého hesla pro přihlášení do Twitteru. Zadejte heslo a stiskněte tlačítko Generate, kterým získáte dočasné heslo pro přihlášení pomocí vámi vybrané aplikace.

Dočasné heslo v žádném případě nenahrazuje vaše standardní heslo pro přihlášení – používá se pouze tehdy, pokud je třeba se přihlásit do aplikace, která přímo nepodporuje dvoufázové přihlašování do Twitteru. Platnost vygenerovaného hesla pro dvoufázové přihlášení je jedna hodina.

Pokud používáte ve Twitteru dvoufázové ověřování, pak Twitter vyžaduje při přihlašování pomocí klienta třetí strany zadání "dočasného hesla

Radsomware

 

Pokračování