Hlavní navigace

Dvoudisplejový notebook BenQ

21. 12. 2007

Sdílet

Mobilní telefony s dvěma displeji jsou dnes běžnou záležitostí. Možná u nich se inspirovala společnost BenQ a rozhodla se vydat nový notebook se dvěma displeji Joybook Q41.

cybersecurity22

Dvoudisplejový notebook, to je věc! Neradujte se ovšem příliš předčasně, BenQ Joybook Q41 není přístroj se dvěma velkými displeji. Jde o přenosný počítač, který má druhý displej uložený ve vnější části krytu podobně, jako už před ním například LG Xnote R200 či Asus W5FE.

BenQ Joybook Q41 má běžný širokoúhlý 14,1" displej, druhý je malý 2,5". Výchozí myšlenkou pro použití druhého displeje je, aby uživatelé nemuseli kvůli každé činnosti otevírat notebook a spouštět celou hlavní obrazovku. Pomocný displej tak lze využít pro internetové volání (VoIP), kontrolu příchozí pošty, ovládání hudebního přehrávače, hraní malých her a podobně.

Z tohoto výčtu plyne, že pomocná obrazovka neslouží jen k úspoře energie, ale i k pohodlnějšímu používání počítače i ve chvílích, kdy je z nějakého důvodu jeho otevírání nepraktické či dokonce nemožné (například při cestování).

Další vybavení počítače je běžné, tedy procesor Intel Core 2 Duo (1,8GHz), paměť až 2GB, disk 160GB, Wi-Fi, bluetooth, čtečka paměťových karet, 1,3Mpix kamera atd.

- - Alexandr Radecký

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).