Hlavní navigace

Dvacet procent pro odvážné

1. 6. 2007

Sdílet

Každý zákazník T-Mobile, který prostřednictvím internetového e-Shopu založí novou nebo prodlouží stávající sm...


Každý zákazník T-Mobile, který prostřednictvím internetového e-Shopu založí novou nebo prodlouží stávající smlouvu o poskytování paušálního programu na dobu určitou (24 měsíců), získá po dobu následujících 6 měsíců slevu na paušál ve výši 20 %. To znamená při přepočítání na celou dobu trvání úvazku konstantní 5% slevu. Opět se nejedná o žádnou vyloženě neodolatelnou nabídku, vaši peněženku od vysokých účtů za telefon příliš neochrání, ale pokud by vás prodlužování smlouvy v nejbližší době tak jako tak čekalo, lze tuto akci chápat jako příjemný drobný dárek od operátora.

Bonusový kredit od T-Mobile

Pro zájemce o novou SIM kartu od T-Mobile s předplaceným programem Twist je nyní připravena zvýhodněná akce. Samotnou SIM lze pořídit za 99 Kč, v nichž je započten kredit ve výši symbolických 10 Kč. Aby operátor zákazníky motivoval k dobíjení, nabízí k prvnímu dobití ve výši alespoň 200 Kč dalších 100 Kč jako bonus. Co my na to? Žádný zázrak, s naším po všech stránkách zatuhlým trhem předplacenek už snad nepohnou ani Ufoni.

Velkorysý Vodafone

U Vodafone byly poslední dobou zaznamenány problémy s funkčností služeb Chytrý přehled, Flexi strop a Flexi limit, jež mají za úkol monitorovat výši měsíční útraty za hovorné a informovat o ní zákazníka. Tyto služby jsou operátorem poskytovány zájemcům zcela zdarma, přesto však operátor chápe, že jejich nefunkčnost mohla způsobit zákazníkům značné problémy, a tak se rozhodl postiženým jedincům odpustit v plné výši jeden měsíční paušál. Tento akt má být jednou z prvních demonstrací nové strategie Vodafonu, jež se chce před veřejností prezentovat jako "férová firma".

Platí daně mobilem

Na Filipínách se stalo realitou to, o čem se mnozí čeští podnikatelé neodvažují ani snít. Tamější berní úřad totiž zprovoznil možnost podávání daňového přiznání prostřednictvím SMS zprávy odeslané z mobilního telefonu. Touto cestou lze vyrovnat daňové závazky až do výše ekvivalentu 281 dolarů. Před platbou je nutné provést určitou registraci, ale i ta probíhá v elektronické podobě. Za celým projektem stojí spolupráce filipínské Zemské banky a mobilního operátora Globe Telecom, jenž provozuje elektronický platební systém G-Cash.

Zaplaťte reklamou

Zajímavý obchodní model se chystá uvést do provozu Vodafone, když nabídne zákazníkům slevy na službách na oplátku za to, že budou přijímat reklamní sdělení. Konkrétní nabídka zatím ještě není k dispozici, celý projekt je teprve ve fázi testování a hledání optimálního řešení. Nejdříve bude forma reklamního sponzoringu k dispozici u her a vyzvánění, časem se ale možná dočkáme i reklamou sponzorovaných telefonních hovorů, SMS nebo datových přenosů.

EU tlačí na roaming

Vysoké ceny roamingu jsou trnem v oku nejen zákazníkům, ale i orgánům Evropské unie. Ta se nyní rozhodla vydat návrh nařízení, jež by ceny usměrnilo do přijatelných mantinelů, konkrétně 40 eurocentů (cca 11,50 Kč) za minutu odchozího a 15 eurocentů (4 Kč) za minutu příchozího hovoru. O tom, zda se návrh prosadí, se rozhodne v průběhu měsíce května. Expertní analýzy odhalují, že pokud by se nařízení podařilo schválit, mohlo by vejít v platnost již v průběhu letošního září či října. Zatímco pro koncové zákazníky by tato regulace znamenala značné úspory, mobilním operátorům se dané opatření pochopitelně vůbec nezamlouvá a snaží se v Evropském parlamentu uplatňovat svůj lobbing, přičemž argumentují zejména tím, že se jedná o omezování volného trhu.

Balíčky pro Twistaře

T-Mobile přichystal pro uživatele předplacených karet Twist dva balíčky zvýhodněných služeb. První z nich, nazvaný Twist Volání 100, nabízí za 49 Kč týdně rovnou stovku volných minut na volání do vlastní sítě mimo špičku a o víkendu. Jakmile jednou službu aktivujete, bude se vám v pravidelných intervalech obnovovat, takže pokud ji nebudete využívat dlouhodobě, je nutné provést včasnou deaktivaci. Druhý balíček Twist SMS Volno v sobě skrývá 300 SMS do vlastní sítě za 29 Kč, jejichž odeslání je možné v průběhu jednoho týdne ve všední dny mimo špičku (tedy od 19 ho 8 hodin). Na víkendy se balíček Twist SMS Volno nevztahuje, neboť zde již má své místo služebně starší doplněk Twist SMS Víkend 300 (rovněž 300 SMS do vlastní sítě za 29 Kč, odesílat lze v průběhu jednoho víkendu).

Ufoni na obzoru

Původní informace o tom, že čtvrtý mobilní operátor v ČR U:Fon, jehož vstup na trh se právě intenzivně připravuje, bude k prodeji využívat výhradně přímé distribuční nástroje (internet a telefon), se ukázaly jako liché. Již nyní je totiž jasné, že operátor hledá partnery pro provoz kamenných prodejen, jež celá řada konzervativních zákazníků jistě ocení. Prodejci produktů U:Fona navíc nebudou mít v produktech vázány své finanční prostředky, což jistě přispěje šíři nabízeného sortimentu. Zároveň došlo ke spuštění webu www.ufon.cz, kde se postupně objevují nové informace o spuštění operátora.

Nové reklamy u Vodafone

Po sérii reklamních spotů s psíky různých velikostí a tvarů přichází nyní Vodafone s další kampaní, jež se opět točí kolem Petra Čtvrtníčka. Známý herec se tentokrát představí v roli učitele "reklamštiny", což je jakýsi pomyslný jazyk reklamy, v němž se velmi často lže. Opět se jedná o poměrně agresivní přístup na bázi tzv. virálního marketingu, jehož cílem je rozvířit mezi veřejností hladinu debat a případně též napomoci i tvorbě parafrází a dalších reakcí, jež následně přínos celé kampaně výrazně umocňují.

Lepší signál ve vlaku

České dráhy hodlají v blízké budoucnosti do vlaků vyšší třídy EC/IC na trase mezi Prahou a Ostravou nainstalovat zařízení GSM Repeater, jež posílí GSM signál tak, aby cestující mohli po většinu cesty nerušeně telefonovat. Toto opatření vyhoví požadavkům vznášeným zejména z řad byznys klientely, jež potřebuje v průběhu cesty vlakem neodkladně vyřizovat dlouhé obchodní hovory. Zároveň se bude postupně pracovat na lepším pokrytí GSM signálem kolem hlavních železničních tratí tak, aby byl signál dostupný i pro cestující běžných rychlíků. Do spolupráce na projektu se zapojí všichni tři čeští mobilní operátoři a dceřinná společnost ČD Telematika.

Zákaz mobilu ve škole

Základní škola v Sokolově vydala nařízení, jež dětem zakazuje používat mobil v prostorách školy. Pokud dítě potřebuje zavolat domů, může použít školní telefon. Důvodem k tomuto opatření je fakt, že si mládež do mobilu nahrávala různé videonahrávky s násilným či sexuálním obsahem, jimiž se v průběhu vyučování bavila a znemožňovala tak učitelům výuku. Pedagogové jsou si vědomi faktu, že toto chování není možné u dětí zcela vymýtit, chtějí jim ho však alespoň znesnadnit.

Komu se u nás daří?

Analýza provedená agenturou GFK (www.gfk.cz) odhalila výši prodejů mobilních telefonů v Česku za rok 2006, když toto číslo přesáhlo hranici 2,6 milionu kusů. Pro pravidelného čtenáře naší rubriky nebude velkým překvapením, že přes 50 % prodaných mobilů pocházelo ze stáje finské Nokie. Druhé místo s asi 22 % trhu obsadil Sony Ericsson, o třetí a čtvrtou příčku se přetahoval Samsung a Benq-Siemens (kolem 8 až 9 % trhu). Za zmínku stojí ještě Motorola s 5% podílem a LG se 4 %. Mezi absolutně nejprodávanější modely se zařadily Nokie 1600 a 6230i, dařilo se ale i oblíbenému Sony Ericssonu K750i. Tyto výsledky dávají tušit odlišnost českého trhu od světového, kde sice také vede Nokia, ale s podílem kolem 35 %, na druhém místě stíhaná Motorolou (21 %). Není bez zajímavosti, že Sony Ericsson si z celosvětového prodejního koláče ukrojí jen kolem 7 %.

Slovenské O2 jede!

Ačkoliv třetí slovenský mobilní operátor O2 začal s poskytováním komerčních služeb teprve nedávno (2. února letošního roku), podařilo se mu již překročit hranici 400 000 aktivních uživatelů. V nabídce operátora zatím figurují pouze předplacené služby, k nimž se však brzy přidruží i tarifní programy a data. Vlastní síť buduje O2 na Slovensku postupně, do konce letošního roku by mělo být v provozu přes 400 základnových stanic, současně však běží síť O2 v režimu tzv. národního roamingu, kdy využívá konkurenční infrastrukturu. Současnou distribuční síť jedenácti kamenných obchodů brzy rozšíří další prodejny na bázi franšízové licence, plánuje se i spuštění internetového obchodu. Aby však nemělo O2 na Slovensku příliš lehké časy, objevila se aféra s nezveřejněním ceníku ve stanovené lhůtě 15 dnů před spuštěním služeb, za což dostal operátor pokutu ve výši 1,09 milionu Sk, proti níž se ovšem obratem odvolal.

Girls Talk není jen pro holky

Máte upovídanou matku, manželku či přítelkyni? Nebo snad s kamarády po telefonu dlouze probíráte zážitky z fotbalového zápasu? Pak by vás mohla zajímat nová služba od T-Mobile, jež vešla ve známost pod názvem Girls Talk a umožňuje volat do vlastní sítě po třetí minutě zdarma. Jako inspirační materiál zde s vysokou pravděpodobností posloužil podobný projekt s názvem Kamarádi od Vodafone, ale není možné říci, že by se jednalo o pouhou kopii, T-Mobile totiž přináší v porovnání s Vodafone mírně odlišné podmínky. Zvýhodnění se týká volání na všechna čísla v síti T-Mobile, neplatí tedy omezení na předem vybrané "kamarády" jako u konkurence. První tři minuty jsou účtovány standardním způsobem, pak již ale voláte zdarma, to je pro změnu odlišnost od podobné služby nabízené u O2. Jako dobrou zprávu pro zákazníky hodnotíme fakt, že pro využití této služby není nutné mít vyčerpány volné minuty. Kolik si za službu Girls Talk nechá operátor zaplatit? Pro majitele paušálních programů činí měsíční poplatek 70 Kč včetně DPH, předplacenkáři si budou muset připravit 19 Kč týdně. Jelikož se jedná o novinku, operátor ihned přispěchal s promo akcí, kdy nabídne Girls Talk zájemcům na jeden měsíc zdarma (nabídka platí do konce srpna).

Kredit z Billy

T-Mobile rozšiřuje možnosti dobíjení kreditu předplacených karet o pokladny v supermarketech Billa, k dispozici jsou zde částky 200, 300 a 500 Kč . Do konce června zároveň platí promo akce, kdy ke každému dobití u pokladny v Bille dostanete 10 % kreditu zdarma.