Hlavní navigace

Důležitá bezpečnostní aktualizace pro Internet Explorer

18. 12. 2008

Sdílet

Microsoft uvolnil důležitou záplatu opravující v nedávné době odhalenou bezpečnostní díru v prohlížeči Internet Explorer. Ta jako obvykle umožňovala řádně zamořit počítač při návštěvě infikovaných webových stránek.

skoleni

Společnost Microsoft oznámila uvolnění důležité bezpečnostní aktualizace opravující v nedávné době odhalenou bezpečnostní díru v prohlížeči Internet Explorer. Ta jako obvykle umožňovala řádně zamořit počítač při návštěvě infikovaných webových stránek.

Internet Explorer je jakožto nejpoužívanější internetový prohlížeč oblíbeným terčem hackerů, kteří v něm hledají bezpečnostní chyby a skrze ty se pak snaží infikovat počítač návštěvníka podezřelých webových stránek. Obvyklými dárečky v jsou takovém případě trojské koně sbírající soukromé údaje či e-mailové adresy a následně proměňující napadený počítač ve spambota.

Před několika dny se objevila obzvláště otravná chyba, jejíž oprava tvrvala vývojářům Microsoftu několik dní. Nyní je tu konečně záplata. Pokud máte zapnuté automatické aktualizace, nainstaluje se bez zásahu uživatele, ručně lze aktualizovat na adrese update.microsoft.com.

Microsoft jako obvykle vydává i základní rady, jak si počítač co nejvíce ochránit, nicméně podle nás je tím nějděležitějším pravidlem používat aleternativní prohlížeč jako je Opera nebo Firefox. A samozřejmě nestahovat podezřelé programy, zvláště ty slibující zadarmo hudbu, software či spoře oděné slečny.

- - Alexandr Radecký

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).