Hlavní navigace

Download Centrum - 47. týden

23. 12. 2009

Sdílet

V Download Centru pro vás každý týden testujeme dva nové programy z kategorie freeware a shareware, které vám mohou usnadnit život.

FTP Voyager  15.2.0.4 – FTP klient

FTP1FTP Voyager americké firmy Rhino Software Inc. je propracovaný FTP klient s nadstandardními vlastnostmi. Je vhodný pro správce webových stránek, jimž má práci s přenosem souborů co nejvíce usnadnit.

Programové rozhraní tvoří čtyři okna, dvě hlavní okna zobrazují obsah složek místního disku a vzdáleného serveru. Obě okna si můžete uspořádat buď pod sebe nebo vedle sebe, u obou uspořádání si můžete volit libovolné vzájemné pořadí. Obě okna jsou rozšiřitelná o okna složek, které zobrazují složky ve stromové struktuře. Další dvě okna přinášejí informace o stavu připojení ke vzdálenému serveru a seznam souborů připravených ve frontě k uploadu. V okně najdete celkem tři uživatelsky konfigurovatelné nástrojové lišty: jednu hlavní, globální, jež obsahuje příkazy pro ovládání programu, druhou v okně místního disku pro ovládání souborů místního disku, a třetí pro okno vzdáleného serveru. Celkový vzhled programu lze také změnit, vybrat lze přitom ze stylů Windows XP, Office 2003 a dalších. Pro pohodlnou práci s grafickými soubory je příjemná možnost zvolit zobrazení miniatur (thumbnails), ideální vlastností je podpora metody Drag and Drop, které lze využít v obou hlavních oknech aplikace i ve všech spuštěných sessions. FTP Voyager lze provozovat ve dvou režimech, jednoduchém a pokročilém. Jednoduchý režim bude vyhovovat začátečníkům pro jeho snadnou manipulaci se soubory, pokročilého režimu využijí zkušenější uživatelé.

FTP Voyager je vybaven třemi automatickými funkcemi: Lock Folders, která pracuje tak, že když v jednom z oken vyberete nějakou složku (kliknete na ni), FTP Voyager automaticky otevře stejnou složku v druhém okně. Navigace mezi obsahem obou oken se tak velmi zrychlí. Funkce Automatic rename pracuje tak, že přejmenujete-li určitou složku v jednom okně, automaticky přejmenuje stejnou složku ve druhém okně. Třetí funkcí je Automatic folder creation, která, jestliže vytvoříte novou složku v jednom okně, automaticky vytvoří tutéž složku ve druhém okně.

Pro přenos používá FTP Voyager protokol SFTP, který přenášená data zašifruje tak, aby nebylo možné je prohlížet. FTP Voyager je také jediným FTP klientem na trhu, který používá šifrování S/Key. Tak jsou vaše cenná data chráněna ještě více. Rovněž podporuje 128 bitové SSL i SSH šifrování a je plně HIPAA kompatibilním FTP klientem.

Mimo standardních funkcí zajišťujících přenos souborů mezi místním počítačem a vzdáleným serverem nabízí FTP Voyager řadu zajímavých a pokročilých funkcí, z nichž můžeme jmenovat schopnost obnovy přerušeného stahování, kdy po novém připojení pokračuje od místa, kde se přenos přerušil, resp. nabídne nahrát celý soubor znovu. FTP Voyager dokáže rozpoznat jednotlivé typy přenášených souborů a podle nich sám nastaví mód přenosu. Pomocí funkce Power Transfer může stahovat a uploadovat soubory i v několika otevřených připojeních najednou. Tato funkce je volitelná a je vhodná pro dosažení celkově vyšší přenosové rychlosti při stahování nebo odesílání většího počtu malých souborů. Dalšího zvýšení přenosové rychlosti (až o 50%) lze dosáhnout komprimací přenášených dat. Umožněná je vzájemná synchronizace souborů a složek mezi vzdáleným serverem a místním diskem. Opomenout nelze také možnost filtrace souborů. Ke správě a konfiguraci všech připojení slouží tzv. FTP Site Profile Manager. Specifická nastavení pro stránky, které spravujete, dokáže importovat i z jiných FTP aplikací. K dalším vyspělým vlastnostem programu patří zálohování místních i vzdálených souborů, editace souborů přímo na serveru, stahování na pozadí, automatické spouštění úloh pomocí plánovače Scheduler, zřízení fronty souborů ke stažení, podpora proxy a mnoho dalších.

Nová verze programu obsahuje možnost měnit uživatelská hesla přímo na serveru, přidáno bylo automatické nastavení časového pásma (při připojení na server FTP Voyager automaticky nastaví data a časy místních souborů podle místní časové zóny). Dva nové FTP příkazy MLST a MLSD slouží k poskytování detailních, standardizovaných výpisů adresářů bez ohledu na základní operační systém. Unixovým systémům tyto příkazy umožní poskytnout detailní informace o souborech bez ohledu na stáří souboru. Nová pokročilá funkce XCRC Support ověřuje obsah stahovaných i uploadovaných souborů. Pokud vzdálený server tuto funkci podporuje, FTP Voyager zajistí, že obsah přenášených souborů bude stoprocentně identický, a vaše data budou na webových stránkách, které spravujete, dobře čitelná.

FTP Voyager nabízí dvě verze programu: Standard a Secure. Verze Secure je funkčně totožná s verzí Standard, navíc zajistí bezpečná připojení a přenosy pomocí šifrování SSL a SSH. V FTP Voyageru můžete pracovat s doplňky (Add-ons), které zvyšují funkčnost programu. Autorská firma Rhino Software Inc. doporučuje FTP Voyager kombinovat s dalším ze svých produktů, programem  Serv-U, jejichž spojením lze dosáhnout významného rozšíření schopností a vlastností.

FTP2

Program nabízí devět jazyků pro uživatelské prostředí (čeština chybí). Příjemné a přehledné pracovní prostředí programu spojené s jednoduchým ovládáním jen podtrhuje vysokou úroveň programu, který stojí za to jej používat. Pracovním prostředím programu je operační systém Windows verzí 2000, XP, Server 2003, Vista a 2008 Server.

Domovská stránka: http://www.rhinosoft.com
Hodnocení: 85 %
Cena: 39,95 $
Klady: Nadstandardní funkce a vlastnosti, příjemné pracovní prostředí, snadné ovládání
Zápory: Nevýznamné

 


 

Zaep AntiSpam 5.1.0.6 – filtr spamu e-mailové pošty


ZAEP1Všichni, kdo pracujete s e-mailovou poštou, jste již mnohokrát obdrželi zprávy od neznámých odesilatelů; jejich zprávy mají převážně komerční charakter, některé však mohou obsahovat škodlivé viry, jiné se snaží získat od vás přístupové údaje k vašim bankovním účtům atd. Takovýmto zprávám se souborně říká SPAM. K odhalení a zneškodnění takovéto nevyžádané pošty byla vytvořena řada tzv. antispamových programů, z nichž jeden vám dnes představíme. Jmenuje se Zaep AntiSpam a pochází z firmy Rhino Software Inc., USA.

Odhalování a třídění nevyžádaných zpráv od zpráv normálních je činnost opravdu málo záživná. Zaep tuto nepříjemnou práci vykoná za vás, nevyžádané zprávy sám odhalí a zablokuje. Přitom je schopen detekovat až 100 % nevyžádaného e-mailu.

Nová verze nabízí mnoho nových vlastností a funkcí, jako je podpora pluginů poštovních serverů, odstranění požadavku trvalého připojení k internetu, přidána byla podpora pro konfiguraci vzdálených e-mailových účtů, nově jsou zavedeny tzv. bílé a černé listiny (seznamy žádoucích a naopak nežádoucích e-mailových adres).

Když si Zaep nainstalujete, neočekávejte, že se po jeho spuštění zobrazí standardní, klasické okno programu. Namísto toho Zaep používá internetové rozhraní, tzn., že se zobrazí ve vašem prohlížeči jako běžná internetová stránka. Prostřednictvím tohoto rozhraní také probíhá veškerá komunikace s programem, provádí se všechna nastavení, konfigurace a chování programu. Tam také obdržíte zprávy o činnosti programu, k dispozici je i detailní, kontextová nápověda a dokumentace. Předností tohoto uspořádání je možnost vzdálené správy, což znamená, že můžete Zaep konfigurovat odkudkoli a z kteréhokoli počítače, kde je jen jedinou podmínkou připojení k internetu.

Program Zaep je nabízen ve dvou verzích: verze Standard, která je určena pro domácí uživatele a pro jeden počítač a je omezena na vytvoření maximálně šesti e-mailových účtů, a verze Professional, kterou můžete nainstalovat na neomezený počet klientských počítačů v síti, a vytvořit neomezený počet e-mailových účtů. Tato verze je však podstatně dražší a je vhodnější pro nasazení do sítě.

Zprávy, kterým Zaep nedovolil dostat se do vaší složky Přijatá pošta, roztřídí do kategorií, aby usnadnil jejich snadnější prohlížení. Touto cennou odezvou na svou činnost Zaep dokazuje, že je skutečně vyspělý a efektivní antispamový program, který zaslouží, aby byl alespoň vyzkoušen.

Pro svou činnost potřebuje prostředí Windows verzí 2000, XP, Server 2003, Vista a 2008 Server. Podporuje protokoly POP3 a SMTP, nepodporuje IMAP.

skoleni

ZAEP2

Domovská stránka: http://www.rhinosoft.com
Hodnocení: 80 %
Cena: 39,95 $ verze Standard, 199,95 $ verze Professional
Klady: Možnost vzdálené správy programu
Zápory: Absence podpory protokolu IMAP

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).