Hlavní navigace

Download Centrum 31. týden

2. 9. 2009

Sdílet

V Download Centru pro vás každý týden testujeme dva nové programy z kategorie freeware a shareware, které vám mohou usnadnit život.

PhraseExpress 6.0.158  – automatizace psaní textu

PEZ kancelářského balíku MS Office určitě znáte užitečné funkce Automatické opravy a Autotext a v mobilních telefonech tzv. predikci textu T9 pro psaní SMS. Program PhraseExpress německé firmy Bartels Media GmbH všechny tyto funkce v sobě spojuje a podstatným způsobem rozšiřuje.

PhraseExpress usnadňuje a urychluje psaní textu vyloučením zápisu stejných nebo často opakovaných slov, frází i rozsáhlejších textových bloků. Jeho činnost tkví v tom, že pomocí inteligentních algoritmů analyzuje zapisovaný text a sleduje opakované výrazy; tyto ukládá do své databáze, aby je nabídl k automatickému dokončení zapisovaného textu. Tyto výrazy mohou být vloženy buď ze seznamu frází vyvolaného kliknutím na programovou ikonu v systémové liště nebo klávesovou zkratkou či textovou zkratkou. Často používaným textům, kterým může být např. oslovení, adresa, podpis apod. můžete přiřadit libovolnou zkratku a kdykoli tuto zkratku napíšete a stisknete mezerník, PhraseExpress ji automaticky nahradí správným textem.

Předností PhraseExpressu je jeho univerzálnost, neboť všechny vlastnosti práce s textem dovoluje použít ve všech aplikacích, ve kterých se pracuje s textem, např. textové editory, Lotus Notes, SAP, poštovní programy, databázové aplikace, komunikační programy (ICQ, Skype...), internetové stránky (formuláře) atd. Navíc podporuje Unicode a UTF-8 potřebné pro správnou interpretaci východoevropských a asijských jazyků.

Prostředí programu není na rozdíl od všech ostatních programů prostředím pracovním. Slouží pouze k nastavení parametrů a chování programu a hlavně k vytváření databáze textových frází. Jeho chvíle přichází až během práce s textem, kdy se stává výrazným pomocníkem šetřícím čas a námahu.

PE2

PhraseExpress je program, jak se říká, nebývalých možností, neboť nabízí obrovskou paletu funkcí a je vypracován do nejmenších detailů; ve srovnání s možnostmi poskytovanými funkcemi Automatický text a Autotext MS Office je nesrovnatelně o několik tříd výše. Jen vyjmenování všech jeho vlastností a funkcí by tvořilo dlouhý seznam, proto vybereme jen některé: automatické rozpoznání formátu textu nebo adresy URL při ukládání nového výrazu, integrace do kontextové nabídky průzkumníka Windows pro rychlý výběr funkcí PhraseExpressu, rychlý přístup k poslední použité frázi, zachování formátování HTML a RTF, bloky textu mohou obsahovat grafiku JPG, PNG a BMP, individuální slovník pro každého uživatele, volitelné automatické rozlišování velikosti písmen, automatické odstranění přebytečných mezer na konci výrazu, volitelné zalamování slov, nastavení umístění kurzoru po vložení fráze, aktuální obsah systémové schránky může být vložen do jakéhokoli místa fráze. Libovolný výraz může spustit jakýkoli program, otevřít soubor či internetovou stránku. Automatické vytvoření e-mailové zprávy včetně příloh, podpora MAPI a API, makro funkce s pokročilým editorem makrofunkcí, funkce Loop s nastavitelným opakováním a časovým zpožděním, automatická změna nastavení jazyka klávesnice, výpočet matematických rovnic, funkce QuickSearch s nahrazováním, import položek Automatických oprav a Autotextu z MS Office 2003 a 2007, import odeslaných e-mailových zpráv z poštovního programu, automatická filtrace duplicitních položek při importu (duplicitní výrazy budou spojeny do jediného výrazu), import XML souborů. Separátní režim Easy a Expert, který poskytuje vhodné volby pro začátečníky a pro experty. Nový Liquid Design zobrazuje jen relevantní volby a upravuje množství informací v závislosti na aktuální velikosti okna programu. PhraseExpress dokáže vytvořit až 99 záložních souborů posledních změn. Podpora práce v počítačové síti. Extrémně nízké požadavky na systémové prostředky, ke své činnosti nepotřebuje aplikace jako NET a JAVA, které mohou zpomalovat činnost.

Domovská stránka: http://www.phrasseexpress.com
Cena: freeware (zdarma)
Hodnocení: 70 %
Klady: Bohaté možnosti automatizace psaní textu
Zápory: Žádné významné

 OrgScheduler Pro 4.7 – plánovací kalendář

OS1OrgScheduler Pro je utilita pro plánování povinností, akcí a událostí, které vás čekají. Program pochází z americké firmy OrgBusiness Software, která se specializuje na vývoj plánovacích programů.

Pracovní prostředí programu silně připomíná rozhraní poštovního klienta Microsoft Outlook (z něj také autoři při vývoji OrgScheduleru vycházeli). Nejedná se však o pouhou kopii, převzat byl pouze základ; OrgScheduler  nabízí řadu rozšíření, a to jak vizuálních, tak funkčních.

Předností OrgScheduleru je vedení plánovacího kalendáře pro více tzv. entit, tj. osob, pracovišť apod. současně. Každá entita je v programu reprezentována zástupnou popiskou. Mezi jednotlivými entitami se můžete buď přepínat nebo si zobrazit jen určité entity nebo i všechny najednou. Tato vlastnost je důležitá pro plánování vašich akcí v souladu s již naplánovanými akcemi ostatních uživatelů.

OrgScheduler spolupracuje s MS Outlookem, z jehož Kalendáře může přejmout položky a obě aplikace tak udržovat v synchronizaci. Záznamy provedené v  OrgScheduleru mohou být exportovány buď přímo do Outlooku, nebo do souboru, který může mít formát TXT, HTML, XML a XLS, což umožní používat záznamy v různých aplikacích.

Významné rozšíření lze spatřit ve vizuální oblasti: OrgScheduler nabízí různá schémata časového zobrazení (svislá nebo vodorovná časová osa, zobrazení jen jednoho dne, pracovního týdne, celého týdne, měsíce, čtvrtletí či celého roku, zvolit si však můžete libovolné časové rozpětí pomocí myši v příručním kalendáři).

K rozlišení různých  typů událostí a jejich důležitosti má OrgScheduler k dispozici 11 různobarevných indikátorů, definovat ji však můžete libovolný počet. Dále nabízí mechanismus pro sdílení událostí mezi různými entitami a kontrolu nad překrýváním událostí. Záznamy událostí můžete poslat e-mailem nebo SMS a pozvat tak vaše pracovní kolegy, přátele, známé i rodinné příslušníky.

OS2

Kalendář můžete upravit podle vašich regionálních nastavení, nastavit si můžete formát času (12 nebo 24 hodin) i rozsah dne (od – do). Veškeré informace uložené v kalendáři mohou být zajištěny heslem proti neoprávněnému přístupu, využít lze nastavitelného automatického zálohování dat do zabezpečeného archivu. Kalendář můžete navíc vytisknout v mnoha podobách pomocí silného tiskového návrháře.

skoleni

Domovská stránka: http://www.orgbusiness.com
Cena: shareware 29,95 $
Hodnocení: 80 %
Klady: Sdílení záznamů událostí, příjemné pracovní prostředí
Zápory: Žádné významné

 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).