Hlavní navigace

Download Centrum 27. týden

4. 8. 2009

Sdílet

V Download Centru pro vás každý týden testujeme dva nové programy z kategorie freeware a shareware, které vám mohou usnadnit život.

Talking Alarm Clock 1.5.0.15 – mluvící připomínač událostí


TAC1Mezi tzv. alarmy, připomínači důležitých povinností, událostí, akcí apod., je Talking Alarm Clock výjimečný tím, že pro doprovodný zvuk připomenutí může být kromě standardního zvukového souboru použito i video, navíc může být oznámení provedeno hlasem. V určený čas může být také spuštěna libovolná aplikace, otevřen libovolný soubor, internetová stránka, odeslána e-mailová zpráva, otevřen adresář kontaktů. Talking Alarm Clock rozhodně uspokojí i náročného uživatele, protože obsahuje všechny funkce a nastavení, které od připomínače požaduje.

Program používá nejnovější technologii Windows Media, která umožňuje přehrát většinu audio-video formátů včetně WAV, MIDI, MP3, WMA, AIF, SND, MPEG, AVI a WMV. Instalační procedura vloží do systémové lišty programovou ikonu, která umožní přístup k vlastnímu programu. Nový alarm vytvoříte nejrychleji právě pouhým kliknutím na tuto ikonu.

Každý alarm může mít rozmanité nastavení, detaily pro tato nastavení jsou rozděleny na třech stránkách (Schedule, Style a Options) zobrazitelné pomocí záložek. Alarmy lze samozřejmě i pravidelně opakovat v určených intervalech a naplánovat na několik týdnů či měsíců předem. Alarm může být spuštěn jednou, denně, týdně, měsíčně nebo každoročně, poslední volby lze výhodně využít pro připomínání narozenin, svátků a různých výročí. Alarmy můžete také sdružovat do pojmenovaných skupin (tato vlastnost je však dostupná jen ve Windows XP a Vista).

Upozorňovací okénka obsahují tlačítko pro opakování alarmu (Snooze), přičemž každému alarmu může být nastaven jiný čas opakování. Upozorňovací okénko obsahuje tlačítko, kterým přehrávání zvukového klipu vypnete. Do poslední verze byla přidána nová funkce Say when (Připomeň, až), která oznámí datum (a volitelně i čas). To je užitečné zejména pro připomenutí událostí, které brzy nastanou, např. narozeniny vaší ženy. Alarm řekne: "Narozeniny mamky budou 10. října". Ten vytvoříte tak, že jej nazvete "Narozeniny mamky" a zapnete funkci Say when s definicí na 10. října.

Zajímavá a užitečná je také vlastnost Backup and Restore. Užitečná je ve chvíli, kdy chcete vaše alarmy přenést na jiný počítač, nebo když provedete nějaké změny v uživatelských účtech počítače. Příkazem Settings and diagnostics z menu View můžete otevřít samostatné okno Talking Alarm Clock Support, které je připraveno pro správu a diagnostiku všech vytvořených alarmů a souvisejících funkcí počítače.

TAC2

Uživatelské rozhraní bylo v poslední verzi přepracováno, okna programu jsou příjemná na oko, použity jsou jemné barvy s decentními přechody. Do obecných nastavení programu byly přidány nové volby pro použití nových vizuálních efektů.

Talking Alarm Clock pracuje ve Windows 98, Me, 2000, 2003, XP a Vista 32 a 64.

Domovská stránka: http://www.cinnamonsoftware.com
Cena: freeware
Hodnocení: 90 %
Klady: Bohaté možnosti nastavení, vizuálně zajímavé prostředí s přehledným ovládáním
Zápory: Absence jazykových prostředí

 


 

BusinessCards MX 3.98 - tvorba vizitek


BC2BusinessCards MX polského autora Krzysztofa Pawelskiho je kvalitní grafický editor pro navrhování a tisk vizitek. S tímto programem dokážete navrhnout vizitky na profesionální úrovni jednoduše a rychle. Rozhraní programu je navrženo tak, aby ani začátečník neměl s jeho ovládáním problémy.

Postup při navrhování vizitek v programu BusinessCards MX spočívá v tom, že z připravených hotových vzorů, které jsou součástí programu (další si můžete připravit sami), vybíráte hotové objekty a libovolně je umísťujete v návrhu. Program využívá k tvorbě šablony vizitek, které obsahují text, figury, obrázky a pozadí. Základní výbavu tvoří cca 750 takovýchto šablon. Vytvářet a tisknout vizitky je možné o minimálních rozměrech 70x40, maximálních 105x65.

BusinessCards MX podporuje grafické formáty JPG, BMP, WMF, PNG, TIF a další. Hotové vizitky pak exportuje do formátů PDF, JPG, TIF a BMP s vysokým rozlišením (300 a 600 dpi), pro reklamní společnosti umí vizitky vyexportovat do CMYK nebo ICC.

Kromě standardních grafických funkcí a nástrojů nabízí program řadu zajímavých grafických i textových efektů, které mohou být použity na všechny typy objektů (text, obrázky, pozadí). 

Z tiskových úloh je zajímavá schopnost tisku na obě strany papíru (duplexní tisk), pro tisk na speciální vizitkové papíry jsou podporovány značky Avery, APLI, Hisago, Sigel, A-One, Printec, Formtec a další.

Program má přehledné uživatelské prostředí. Podpora Unicode a vícejazyčného prostředí (18 jazyků včetně češtiny) zvyšuje jeho prestiž mezi konkurenčními programy.

skoleni

BC1

Přidáte-li k základní ceně programu dalších 5 EUR, obdržíte sbírku 1100 hotových vzorů vizitek. Na webové stránce programu lze BusinessCards MX koupit i za české koruny.

Program pracuje v prostředí Microsoft Windows 2000, XP a Vista.

Domovská stránka: http://www.mojosoft-software.com
Cena: shareware 20,00 EUR
Hodnocení: 85 %
Klady: Příjemné pracovní prostředí, čeština
Zápory: Žádné významné