Hlavní navigace

Download Centrum 20. týden

16. 6. 2009

Sdílet

V Download Centru pro vás každý týden testujeme dva nové programy z kategorie freeware a shareware, které vám mohou usnadnit život.

ProPoster 2.02.13.02 - tisk posterů

PP1Ukrajinská firma RonyaSoft se specializuje na vývoj multimediálního softwaru. Jedním z jejích produktů je ProPoster, software pro tzv. velkoformátový tisk. Pomocí tohoto programu budete na domácích tiskárnách schopni vytisknout obří obrazy, nástěnné malby, plakáty, transparenty, tabule, firemní štíty, reklamní a prezentační postery apod., a to až do velikosti  10 x 10 metrů. Ke zhotovení takto náročných obrazů se obvykle používá tzv. plotr, ProPoster však toto zařízení nevyžaduje, tiskne na standardních tiskárnách. Velkoformátově tisknout může i přímo ze zařízení Twain, jakým je např. skener či digitální fotoaparát. Výsledný poster může být vytištěn buď ve standardních formátech A0, A1, A2 a A3 nebo ve velikosti definované uživatelem až do zmíněné velikosti.

Práce s ProPosterem je velmi snadná a rychlá: na rozdíl od jiných grafických programů, které od uživatele vyžadují určité znalosti a dovednosti, stačí v ProPosteru jen vybrat obsah (text a/nebo obrázek), určit nezbytné vlastnosti a poslat vše na tiskárnu. Celý proces práce se odehrává v jediném okně, které připomíná průvodce: obsahuje sedm kroků - očíslovaných sekcí s příslušnými volbami. Software poté sám obraz rozdělí do potřebného množství stránek podle velikosti použitého papíru. O jejich počtu jste informováni přímo v náhledovém obrazci. Po ukončení tisku pak zbývá všechny listy sestavit a slepit do konečné podoby. Jednotlivé listy mohou být tištěny bezokrajově, kdy se předpokládá jejich lepení těsně vedle sebe na podložku, nebo tištěny s okraji, kdy se počítá s jejich vzájemným lepením bez lepení na podložku. Velikost okraje lze přitom zvolit podle potřeby v rozsahu 0,1 až 29 cm. K tomu program poskytuje návod srozumitelným, grafickým způsobem.

ProPoster podporuje obrazové formáty BMP, GIF, JPG, WMF a EMF, pro určení rozměrů metrické a anglické míry (mm, cm, palce). Standardní je automatická orientace papíru, z editačních možností lze uvést ořez obrázku a jeho roztažení na celou plochu posteru. Plakáty je možné prohlížet před tiskem ve skutečném měřítku (1:1) při zachování vysoké kvality. 

PP2

Pro změnu jazykového prostředí nabízí program sice jen čtyři jazyky, ale překvapivě v nabídce najdete i češtinu! Za poskytování softwaru vysoké kvality získala Firma RonyaSoft přes 20 ocenění, z toho 14 pětihvězdičkových. ProPoster pracuje v operačním systému Windows verzí 2000, XP, 2003 Server a Vista.

Domovská stránka: http://www.ronyasoft.com
Cena: shareware 19.95$
Hodnocení: 75 %
Klady: Možnost realizace velkoformátových tisků na obyčejné tiskárně, čeština
Zápory: Chudší možnosti obecných nastavení programu

 


 

Global Downloader 1.4.5.2 - pokročilé stahování souborů

GD1

 

Global Downloader je aplikace určená k vyhledávání a přenosu souborů mezi lokálním a vzdáleným počítačem prostřednictvím internetu. Spojuje v sobě většinu funkcí různých internetových programů jakými jsou P2P klienti, FTP klienti a stahovací neboli download manažeři. Global Downloader je tak aplikací  typu „vše v jednom“. Dokáže navázat spojení a pokračovat v přerušených stahováních, umí stahování urychlit, podporuje několikanásobné rekurzivní downloady (se zanořováním do obsahu) pomocí technologií P2P, FTP, FTPS, SFTP, SSH, HTTP, HTTPS a FXP (bez prostředníka).

K vytvoření nových připojení nabízí průvodce s množstvím detailních nastavení. Pracovní okno programu je rozděleno na poloviny, levou a pravou. Pomocí dvou záložek lze levé okno přepínat do režimů Explorer (prohlížeč) a Find (hledání). Pravé okno je vybaveno čtyřmi záložkami pro zobrazení čtyř karet. Karta Navigator má vzhled i funkčnost jako Průzkumník Windows. Jsou-li Průzkumník a Navigátor otevřeny, lze metodou Drag-and-Drop kopírovat a přesouvat soubory mezi okny obou aplikací. Karta Tranfers zobrazuje aktuálně stahované soubory spolu s informacemi o souborech a procesu stahování. Karta Site Manager nabízí ve stromové struktuře přehled FTP serverů setříděné podle kategorií. V tomto zobrazení je možné zobrazené údaje editovat, další připojení přidávat či mazat. Karta Find Result je rozdělena do dvou panelů, levý panel je panel dotazu, v pravém naleznete výsledky hledání.

GD2

Cloud22

Program o své činnosti vytváří soubor LOG, který podává podrobné informace o komunikaci mezi Global Downloaderem a FTP servery. Jako bonus k výbavě programu byl přidán přehrávač videa FLV Player, s nímž si přehrajete běžné filmy a videozáznamy. Že je Global Downloader opravdu kvalitním programem, o tom svědčí 27 ocenění odborných časopisů a počítačových společností. Ke své činnosti potřebuje prostředí operačního systému Windows verzí 95, 98, Me, NT, 2000, XP, 2003 server a Vista.

Domovská stránka: http://www.actysoft.com
Cena: shareware 18,80 €
Hodnocení: 70 %
Klady: Přehlednost, jednoduché ovládání
Zápory: Absence jazykových prostředí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).