Hlavní navigace

Download Centrum - 11. týden

4. 4. 2009

Sdílet

V Download Centru pro vás každý týden testujeme dva nové programy z kategorie freeware a shareware, které vám mohou usnadnit život.

Easy PDF to Word Converter 2.0.3 – převodník formátu PDF do Wordu


Standardní prohlížeč Adobe Reader pro prohlížení souborů ve formátu PDF umožňuje čtení dokumentu, neumožňuje však jeho editaci. Někdy je ale potřeba takový soubor upravit, a tak se již mnozí uživatelé za tímto účelem pokoušeli  dokument dostat do nějakého textového editoru kopírováním přes systémovou schránku, avšak bezvýsledně. MS Word formát PDF nenačítá, a text v Adobe Readeru nelze uložit v jiném formátu. Co teď?

Naštěstí je tu šikovný Easy PDF to Word Converter, který celý dokument PDF převede přímo do formátu DOC editoru MS Word. Se souborem pak můžete ve Wordu pracovat stejně jako s jakýmkoli wordovským dokumentem.

PDF

Předností Easy PDF to Word Converteru je zachování původního rozložení stránek včetně grafických objektů a formátování textu. Vzhled programu i ovládání je velmi jednoduché, vždyť pro svůj účel ani žádné složitosti nepotřebuje. Soubor ke konverzi pouze vyberete standardním postupem pomocí okna Otevřít, určíte cílové umístění (složku), příp. ještě vyberete doplňkové volby a stisknete příslušné tlačítko. Zkonvertovaný text se ihned otevře k editaci ve Wordu.

Pokud jde o zmíněné volby, ty představují možnost vybrat jen určité stránky ke konverzi, zachování objektů a obrázků nebo nechat zkonvertovat pouze text, a také určit, zda má být výsledný text vyveden v Arialu nebo v Times New Roman. Zvolit si rovněž můžete, má-li se po konverzi soubor ihned otevřít v editoru či nikoli, a zda se má otevřít ve Wordu nebo ve WordPadu.

Na domovské stránce autorů najdete také varianty stejného programu, a to Easy PDF to HTML Converter pro převod PDF dokumentu do formátu HTML, a  Easy PDF to Text Converter, který soubor PDF převede do prostého, neformátovaného textu. Všechny konvertory pracují pod operačními systémy MS Windows od verze 98 až po XP.

Domovská stránka: http://www.pdf-to-html-word.com
Cena: Shareware 39,95 $

Hodnocení: 85 %

Klady: Zachování původního rozložení stránek včetně grafiky a formátování textu
Zápory: Absence nápovědy přímo v programu


 

StartUp Organizer 2.9 – řízené spouštění Windows

 

StartUp OrganizerObčas se mohou vyskytnout problémy při spouštění počítače, např. pozorujete neobvykle dlouhou dobu spouštění nebo se proces bootování vůbec nedokončí apod. To bývá způsobeno tím, že všechny aplikace a služby, které se spouštějí zároveň se startem operačního systému (a může jich být na desítky), se inicializují najednou, což může způsobit jejich vzájemný konflikt. Pokud je to i váš případ, jistě uvítáte program StartUp Organizer.

Tento šikovný prográmek vám dovolí vstoupit do startovacího procesu a ten upravit tak, aby spouštění aplikací mělo určitý řád. StartUp Organizer pracuje tím způsobem, že vám nejprve nabídne seznam všech aplikací, které se při startu systému automaticky spouští. Jednotlivé položky seznamu můžete prohlížet a upravovat. Nástrojová lišta také obsahuje tlačítka pro spuštění a editaci systémového registru (regedit), pro editaci systémových souborů Autoexec.bat, Config.sys, Win.ini a Boot.ini a pro otevření záložek Startup, Common startup a Windows.

Vaším základním úkonem práce s programem bude zamezit spouštění těch programů, které nepotřebují pracovat po celý čas běhu počítače. Již tímto opatřením významně zredukujete dobu startu systému. Dalším důležitým zásahem do běhu startu systému je určení pořadí, ve kterém se budou programy spouštět, a nastavit jejich postupné spouštění. Tak se zamezí tomu, aby se aplikace spouštěly najednou. Určité programy můžete přeskočit už během startu systému, jestliže podržíte klávesu Shift v době, když se Windows přihlašují. StartUp Organizer vám přitom umožní vybrat jinou klávesu pro tento typ startu.

Pokud tak nastavíte, může vás StartUp Organizer při startu systému vyzvat, abyste určili, mají-li se spouštět všechny programy nebo jen některé. Funkce StartUp Guard zjistí nestandardní způsoby spouštění aplikací během startu Windows a vydá specifická doporučení, setká-li se s podezřelými programy. Tato funkce odhalí potenciálně nebezpečná místa a nabídne způsob, jak tuto záležitost opravit. Uživatelé, kteří používají novější verze Windows, mohou těžit z nové schopnosti programu pracovat s konfigurací ostatních uživatelů téhož počítače. Programy jiných uživatelů lze prohlížet, editovat je a přidávat nové.

StartUp Organizer

Významnou funkcí programu je funkce Undo, která obnoví nevhodně zvolenou operaci nebo nastavení, a vrátí vše do předchozího stavu. Užitečná je možnost vytvářet rozmanité záložní konfigurace, kterými lze obnovit původní nastavení, jestliže aktuální konfigurace pracuje špatně nebo ne podle vašich představ. Záložní soubor dokáže StartUp Organizer také porovnat s aktuální konfigurací. Vaší „startovací“ konfiguraci si můžete vytisknout, například pro účely konzultace se zkušenějším kolegou či kamarádem.

StartUp Organizer pracuje v operačním systému Windows verzí Windows 95, 98, ME, NT, 2000, XP, 2003 a Vista a také v jedenácti jazycích včetně češtiny.

Domovská stránka: http://www.metaproducts.com/mp/startup_organizer.htm
Cena: shareware 25 $

Cloud23

Hodnocení: 70%

Klady: Bohaté možnosti programu, řada doplňkových voleb a nastavení
Zápory: Program mohou využít pouze uživatelé znalí principu činnosti systému

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).