Hlavní navigace

Download Centrum - 10. týden

29. 3. 2009

Sdílet

V Download Centru pro vás každý týden testujeme dva nové programy z kategorie freeware a shareware, které vám mohou usnadnit život.

SpywareFighter 2.0.67 – odstranění spywaru z počítače


Spyware FighterZačínáte pozorovat, že se váš počítač v poslední době nějak zpomaluje? Důvodů lze jmenovat mnoho, ale jedním z nich může být přítomnost tzv. spywaru v počítači. Spyware patří mezi malware, tedy programy, které na počítači běží bez vědomí uživatele a nějakým způsobem jej poškozují, nebo zhoršují jeho funkci. Nejčastěji se šíří jako součást shareware a jako adware.

Spyware představuje z hlediska bezpečnosti dat velkou hrozbu, protože odesílá různé informace (historii navštívených stránek, hesla apod.) z vašeho počítače určenému uživateli, který tyto informace dále zpracovává, řečeno definicí encyklopedie. Proti této hrozbě byla vyvinuta již řada programů, z nich dnes nabízíme velmi spolehlivý SPYWAREfighter z dílny dánské firmy SPAMfighter ApS, která se specializuje na vývoj antimalwarových programů.

Jakmile si program nainstalujete, bude váš počítač nepřetržitě monitorovat a vyhledávat výskyt spywaru, adwaru a dalšího škodlivého softwaru. Jakmile je odhalí, zneškodní je. Je schopný skenovat více než 220 tisíc známých hrozeb. K tomu používá praxí prověřenou bezpečnostní technologii, v poslední verzi s ještě pokročilejší detekcí a ochranou. Pomocí heuristické analýzy detekuje DLL-Trojany a pomáhá detekovat i neznámé hrozby. Do svého okruhu ochrany zabírá i systémový registr Windows, který rovněž skenuje a čistí. Monitoruje také archivy ZIP a RAR. Podezřelé soubory zneškodní a uloží do tzv. karantény.

Spyware Fighter

Uživateli nabízí dvě možnosti výběru metody na ochranu počítače: realtime a manual. Používá tzv. White List, což je uživatelský seznam bezpečných souborů, které program nemá považovat za spyware. Jeho spolehlivost je podpořena denní aktualizací databáze škodlivých programů. Je schopný fungovat na počítačích s mnohačetnými uživatelskými účty. Přestože SPYWAREfighter odhaluje a zneškodňuje škodlivý software, nenahrazuje antivir. Pokud chcete mít plnou ochranu počítače, musíte si nainstalovat ještě nějaký kvalitní antivirový program.

Samozřejmostí vyspělého softwaru je telefonická a e-mailová technická podpora. Tento požadavek SPYWAREfighter do puntíku splňuje. Nabízí jedenáct jazyků rozhraní, čeština, k radosti našich uživatelů, je k dispozici. Pracuje pod Windows 2000 a dvaatřicetibitových XP a Vista.

Domovská stránka: http://www.spamfighter.com/SPYWAREfighter/Lang_CS/Default.asp
Cena: Shareware 25 €

Hodnocení: 85 %

Klady: Vysoká účinnost, bohaté možnosti nastavení
Zápory: Nelze jej použít ve starších verzích Windows


 

PC Inspector Smart Recovery 4.5 – obnova smazaných souborů na paměťových kartách

 


PC InspectorV éře digitální fotografie, kterou současná doba bezpochyby je, vyvinuli vývojáři německé firmy CONVAR Deutschland GmbH speciální technologii, kterou si nechali patentovat. Svůj patent použili k vývoji programu, jenž dokáže obnovit soubory, které jste smazali na paměťové kartě digitálního fotoaparátu. Program se nazývá PC Inspector Smart Recovery a dokáže obnovit data nejen z paměťových karet fotografických přístrojů, ale ze všech paměťových karet, na která lze ukládat data. Nejčastějšími typy těchto karet jsou Flash Card, Smart Media (SM), Sony Memory Stick (MS), IBM Micro Drive, Multimedia Card (MMC), Secure Digital Card (SC a SDHC) a další. Mimo obnovy souborů dokáže také provést základní kontrolu vybraného média.

Tím může být nejen karta ale i pevný disk, CD, DVD, USB Flash disk apod. Počet souborových formátů, které PC Inspector dokáže obnovit, je také slušný: 23. Z nich můžeme jmenovat CRW (Canon), RAF (Fuji), RAW (Ricoh), ORF (Olympus), DCR (Kodak), MRW (Minolta), NEF (Nikon), X3F (Sigma-Foveon), dále videosoubory AVI a MOV (QuickTime), audiosoubory WAV a DSS a běžné grafické formáty JPG, TIF, BMP a GIF. Autoři programu slibují individuální pomoc s obnovou i souborů jiných formátů (prostřednictvím e-mailu). Nový formát poté zařadí do standardní výbavy programu.

Jediné, co PC Inspector k obnově smazaných souborů potřebuje, je čtečka paměťových karet. Tou může být i samotný počítač, pokud k němu fotoaparát připojíte kabelem (nebo infraportem). Operační systém počítače přistupuje k paměťové kartě jako k další logické jednotce. K paměťové kartě má PC Inspector přístup pouze čtecí (read only), což znamená, že během své činnosti na ní nezapisuje žádná svá data. Obnovené soubory pak ukládá do složky, kterou sami určíte. Ovládání programu je velmi jednoduché: po připojení fotoaparátu k počítači vyberete v menu typ paměťové karty, cílovou složku, do které budou obnovené soubory uloženy, a stisknete tlačítko Start.

PC Inspector

PC Inspector pracuje ve dvou módech: Fast Mode, který je rychlejší, protože k analýze média využívá optimalizovanou metodu vyhledávání, druhý mód, Intensive Mode, pracuje pomaleji, ale to proto, že provádí hloubkovou analýzu média. Tuto metodu doporučují autoři programu použít v případě, že rychlá metoda nepřinesla očekávané výsledky (nenašla potřebné soubory). PC Inspector pracuje v operačním systému Windows verzí 95, 98, ME, NT 4.0, 2000 a XP.

Domovská stránka: http://pcinspector.de/Sites/smart_recovery/info.htm?language=1
Cena: freeware (zdarma)

skoleni

Hodnocení: 70%

Klady: Dokáže spolehlivě obnovit data ze všech běžných paměťových karet
Zápory: Žádné možnosti nastavení či přizpůsobení programu