Hlavní navigace

Dotkněte se hudby

1. 12. 2006

Sdílet

Logitech Z-10 Interactive 2.0 Speaker Systém Výběr vhodné reprosoustavy nelze brát na lehkou váhu. Spousta uživa...


Logitech Z-10 Interactive 2.0 Speaker Systém


Výběr vhodné reprosoustavy nelze brát na lehkou váhu. Spousta uživatelů hodnotí pouze kvalitu zvuku a na ostatní nehledí. Pokud vám takový postup není cizí, brzy vás přesvědčíme o opaku. Společnost Logitech totiž přináší nový reproduktorový systém, jenž potenciální zákazníky atakuje nikoliv jen na dvou, ale přímo na třech frontách. Hudbu budete tedy nejen poslouchat a sledovat, ale rovněž osahávat.
Dva satelity Logitech Z-10 Interactive 2.0 jsou lahůdkou pro všechny designové nadšence. S rozměry 246 x 114 x 119 mm nijak nevybočují z řady, ale vzhledem zaručeně zabodují. Leštěné akrylové čelní plochy vypadají skutečně famózně, současně jsou však důvodem pro časté čištění, neboť chytají prach a je na nich lehce viditelná každá šmouha. Oba satelity zdobí kovové mřížky, chránící větší basový a menší výškový reproduktor. Zvuková kvalita je překvapivě vysoká a nezklame vás ani při poslechu písní, ani při hraní nejnovějších herních titulů. Velkou roli v tom hraje i vestavěný zesilovač, oddělující pásma vysokých a basových kmitočtů, ale i tak mohly být basy výraznější.
Nový 2.0 reproduktorový systém od Logitechu je primárně určený pro stolní i přenosné počítače, s nimiž jej jednoduše propojíte pomocí USB kabelu. Díky konektoru pro sluchátka si užijete i soukromého poslechu, nechybí ani 3,5mm konektor pro připojení MP3 přehrávače. Ve všech případech však musíte počítat s neustálým přívodem elektrické energie ze sítě. Vzhledem k tomu, že jeden ze satelitů je vybaven oranžově podsvíceným LCD displejem, nevyhnete se instalaci přiloženého softwaru Logitech LCD Manager (verze 1.03). Při pohledu na reprosystém pak například zjistíte aktuální datum, přesný čas nebo informace o právě přehrávaných skladbách. Musíme však podotknout, že plně podporované jsou pouze přehrávače iTunes, Media Player, Musicmatch Jukebox nebo Real Player.
S nimi si pak naplno užijete komfortu dotykového posouvání či přerušení skladeb přímo na jednom ze satelitů. Funkčním prvkům se stejným podsvícením jako u LCD displeje však vévodí možnost přednastavení čtyř preferovaných internetových rádií nebo playlistů. Stačí se v průběhu přehrávání jemně dotknout vybraného čísla a software si vaši volbu zapamatuje. Ovládací panel skrývá i další možnosti, například úpravu výšek či basů nebo nastavení hlasitosti. Logitech Z-10 Interactive 2.0 je názornou ukázkou toho, jak lze šikovně využít systém dotykového ovládání. U mobilních telefonů slaví úspěch, proč jej tedy neprosadit i v ostatních oblastech.

Logitech Z-101 Interactive 2.0 Sound System

elegantní design
dotykové ovládání a LCD displej
leštěný povrch je náchylný ke šmouhám
vyšší cena
Cena vč. DPH: 4 490 Kč
K testu zapůjčila firma: Logitech, www.logitech.com

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).