Hlavní navigace

Doom 4 nebude pokračování

15. 4. 2009

Sdílet

Již před časem oznámený další díl slavného Dooma podle vývojářů nebude pokračováním předchůdce, ale ze všeho nejvíce starým dobrým Doomem se vším všudy.

Již před časem oznámený další díl slavného Dooma podle vývojářů nebude pokračováním předchůdce, ale ze všeho nejvíce starým dobrým Doomem se vším všudy a samozřejmě technologicky na sočasném stavu. To prohlásil samotný šéf iD Software Todd Hollenshead, který má mimo jiné na starosti právě vývoj dalšího dílu Dooma.

Ten se nebude jmenovat Doom 4, jelikož by to evokovalo pokračování v jakési linii a dějovou návaznost na předchozí díly, jakkoliv děj nebyl tím zrovna nejdůležitějším, co nás u hry drželo.

Ale co to tedy je, když ne pokračování? Snad remake? Ani tady jsme se netrefili. "Není to žádné pokračování Doomu 3. Není to ale ani restart série. Tím byl totiž právě Doom 3. Doom 4 bude něčím trochu jiným. Ale čím, to teď nemůžu říct, jelikož bych se dostal do problémů," příliš nenaznařil Hollenshead v rozhovoru.

cyber23

Řekl však, že produkce takzvaného Doomu 4 (budeme mu tak říkat, doku autoři nepřijdou s oficiálním názvem, respektive nejspíše podtitulem) běží velice dobře a podle plánu. "Už jsme ukončili preprodukční fázi, i když stále do vývojářského týmu nabíráme lidi na tento projekt. Každopádně se nacházíme hluboko ve vývoji," říká Hollenshead. Zatím to tedy ze všeho nejvíce vypadá na klasického Dooma bez zbytečných příkras.

Zdroj: GameSpot

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).