Hlavní navigace

Domácí kino s reproduktory do dlaně

19. 7. 2007

Sdílet

Sony Bravia Theatre DAV-IS10 - šestikanálový systém „domácího kina v krabičce“ s reproduktory velikosti golfového míčku, technologií Theatre Sync pro jednoduché ovládání a funkcí pro automatické nastavení prostorového zvuku.

Společnost Sony vyvinula „domácí kino v krabičce“, které vám podle informací zástupců společnosti v jednom cenově dostupném, jednoduše nainstalovatelném a snadno použitelném balíčku poskytne vše, co si od dokonalého domácího zábavního systému můžete přát. DAV-IS10 disponuje leskle černou povrchovou úpravou, elegantními skrytými ovládacími prvky, které se při dotyku rozsvítí, a reproduktory tak malými, že se vám pohodlně vejdou do dlaně.


I přesto tento štíhlý, elegantní systém produkuje nabízí výkon 550 W a dokáže tak zaplnit i větší místnosti prostorovým zvukem. Také se umí sám nastavit během cca 30 sekund a díky technologii „Bravia“ Theatre Sync spolupracuje se stejnojmennými televizory Sony, čímž přináší skutečné „jednotlačítkové“ ovládání hlavních funkcí.
Systém se dokáže připojit i k Sony Network Walkmanu, mobilnímu telefonu nebo domácí síti a umožní vám podělit se o vaši osobní sbírku hudby s přáteli a příbuznými. To vše díky propojení prostřednictvím Sony Digital Media Portu.

Malé nároky na prostor, velké na zvuk
V moderních domácnostech je prostor často velmi důležitý. DAV-IS10 a jeho pět malých reproduktorů velikosti golfového míčku posunují miniaturizaci ještě dál. Reproduktory jsou navrženy tak, aby mohly být ukryty na poličkách, namontovány na zeď pomocí dodaných konzolek nebo umístěny na volitelných štíhlých stojáncích. Srdcem celého systému je kompaktní leskle černá ovládací jednotka, která v sobě spojuje DVD/CD/MPS přehrávač s prostorovým zpracováním zvuku a RDS FM/AM tuner. Jednotka o šířce pouhých 21 cm a výšce něco málo přes 10 cm je vybavena štěrbinovou diskovou mechanikou. K elegantnímu designu přispívají i skryté senzorové ovládací prvky na horním panelu.

Protože každá místnost má své vlastní akustické vlastnosti, zvukoví nadšenci někdy tráví celé hodiny přemísťováním reproduktorů, nastavováním úrovní a nejrůznějších možných charakteristik, aby dosáhli co nejlepšího prostorového zvuku. DAV-IS10 to všechno provede za vás automaticky – stačí jediné tlačítko a technologie Sony Digital Cinema Auto Calibration vše provede za vás. Jednoduše k ovládací jednotce DAV-IS10 připojte dodaný mikrofon, umístěte jej tam, kde byste normálně seděli, a stiskněte tlačítko. Systém provede krátkou sérii testů, analyzuje výsledky a vypočítá ideální hlasitost, prodlevu a frekvenci pro vaše reproduktory. To je vše – během přibližně 30 sekund je systém připraven zaplnit vaši místnost prostorovým zvukem.

Sony Digital Media Port – připojení přenosných hudebních přehrávačů i počítače
Většina z nás dnes nosí svou oblíbenou hudbu s sebou, ať už v přenosném MP3 přehrávači nebo v podobně vybavených mobilních telefonech, jako je například řada Sony Ericsson Walkman. DAV-IS10 dokáže přehrávat hudbu z těchto zařízení, nebo ji dokonce streamovat z vašeho počítače přes bezdrátovou síť. Systém je vybaven dvěma porty Digital Media kompatibilní s MP3 přehrávači včetně Sony Network Walkmanu. TDM-BT1 přehrává hudbu přes Bluetooth ze zařízení, jako jsou „hudební telefony“ A2DP. TDM-NC1 se připojí do vaší domácí Wi-Fi sítě a přehrává hudbu z notebooků Vaio nebo jiných počítačů.

S rostoucí popularitou HD televizorů a prodejem stále větších obrazovek je třeba zajistit, aby obraz z vašich DVD vypadal stejně dobře jako televizní vysílání ve vysokém rozlišení. DAV-IS10 dokáže převzorkovat signál ve standardním rozlišení z DVD a přes HDMI jej do televizoru posílat ve vyšší kvalitě. Díky tomu lze filmy na DVD přehrávat na HD televizorech ve slušné obrazové kvalitě.

Sony DAV-IS10 bude na tuzemském trhu dostání od září 2007, v současné době není známa ani předpokládaná koncová cena.

Zdroj a foto: Sony

Sony DAV-IS10
  • Celkový výkon 550 W: 5x70 W plus 2x100 W pro subwoofer, výkonné digitální zesilování S-Master.
  • Ultrakompaktní hlavní reproduktory – rozměry pouhých 4,3 x 5,6 x 3,9 cm.
  • Štíhlá, leskle černá ovládací jednotka se štěrbinovým vkládáním DVD/CD kompatibilní s DVD+R/RW, DVD-R/RW, Video CD a MP3.
  • Dotykové ovládací prvky na horním panelu se při použití rozsvítí a pak pohasnou, aby nepůsobily rušivě.
  • „Bravia“ Theatre Sync – jednoduché ovládání celého systému stisknutím jednoho tlačítka.
  • Funkce Digital Cinema Auto-Calibration pro rychlé a dokonalé nastavení reproduktorů jedním tlačítkem.
  • Převzorkování videa na 720P/1080i pro přehrávaní obrazu přes HDMI na televizorech s vysokým rozlišení.
  • Vstupy pro externí zdroje: analogový audio vstup, optický/koaxiální digitální vstup.
  • Dolby Digital/Pro-Logic II a DTS.
  • Sony Digital Media Port pro připojení přehrávačů Network Walkman a iPod, Bluetooth zařízení a domácích Wi-Fi sítí. Systém Portable Audio Enhancer.